Kajetan Kajetanowicz startuje w Rajdzie Turcji

2019-09-11 22:45
Kajetan Kajetanowicz startuje w rajdzie Turcji. Kajto Emocje do pełna!
Autor: Materiały Prasowe

12 września w okolicy Marmaris rozpoczyna się Rajd Turcji, kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Wśród startujących jest jeden z najlepszych polskich kierowców, Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Załoga LOTOS Rally Team jest ostatnio na fali i z optymizmem oczekuje kolejnych startów.

Po udanym dla nas Rajdzie Niemiec teraz chcemy wypaść równie dobrze. Trasy tureckie poznaliśmy już rok temu i dobrze wspominamy tamten występ – mówi „Kajto”, który rok temu w Turcji zajął trzecie miejsce. Zatem tamtejsze drogi i bezdroża nie są mu obce. Poza tym polska załoga pojedzie na sprawdzonej skodzie fabia R5. Samochód przeszedł już próbę w Rajdzie Sardynii. – Czeka na nas prawie 310 km jazdy, na szutrze i górskich drogach. Rajd Turcji będzie wymagał od samochodu dużej wytrzymałości, a od nas przemyślanej i rozsądnej jazdy. Mamy nadzieję, że kibice będą nas wspierać równie mocno jak podczas ostatnich rajdów. Gwarantujemy emocje do pełna! – dodaje Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy. Rajd Turcji składa się z 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 309,86 km. Pierwszy, sprinterski, liczący tylko 2 km „Super Special Stage” rozpocznie się w czwartek, 12 września o godzinie 20:08. W tym roku „Kajto” z Maćkiem wystartowali już w czterech rajdach. Najlepiej szło im na trasach w Europie, szczególnie na trasach w Sardynii i Niemczech. Tam Kajetanowicz ze Szczepaniakiem zajęli miejsca drugie i trzecie. Nic zatem dziwnego, że w zbliżającym się rajdzie Turcji Polacy celują w miejsce na podium. Trzymamy kciuki!

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA WRC 2 PO 10 ELIMINACJACH

  1. Nikolay Gryazin – Rosja (Skoda Fabia R5) 73
  2. Benito Guerra – Meksyk (Skoda Fabia R5) 69
  3. Pierre Louis Loubet – Francja (Skoda Fabia R5) 63
  4. Ole Christian Veiby – Norwegia (VW Polo GTI R5) 50
  5. Kajetan Kajetanowicz – Polska (VW Polo GTI iSkoda Fabia R5) 48


Do rozegrania pozostały jeszcze cztery rajdy. Oprócz Turcji rywalizacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata przeniesie się jeszcze do Walii, Katalonii i Australii. Na ten moment nie wiemy, w których z pozostałych rajdów wystąpi załoga LOTOS Rally Team. Do klasyfikacji generalnej włączone będą wyniki sześciu najlepszych imprez.

RAJD TURCJI 2019

Szykują się wspaniałe emocje! Rajd Turcji drugi raz z rzędu odbywać się będzie wokół urokliwego zachodniego wybrzeża, nad Morzem Egejskim. Do pokonania 17 odcinków specjalnych, o łącznej długości 309,86 km. – To jedna z najtrudniejszych prób rajdowych na świecie. Pojęcie kamienia na tej imprezie zyskuje zupełne inne oblicze. Więcej nie muszę dodawać, jak trzeba uważać podczas tych czterech dni zmagań. Decydować będzie nie tyle szybkość, ale rozwaga i odpowiednia strategia – twierdzi Kajetan Kajetanowicz

W porównaniu z ubiegłym rokiem w rajdzie nie zaszły znaczące zmiany. Zdecydowana większość odcinków specjalnych odbędzie się na podobnych trasach. Nowością jest, zaplanowany na sobotę odcinek Kizlan, którego około trzykilometrowy fragment wiedzie samym brzegiem morza. Wielkie ściganie zacznie się w czwartkowy wieczór od widowiskowego superoes na ulicach portowego Marmaris. Będzie to jednak tylko wstęp przed szalonym piątkiem. Tego dnia na załogi czeka ponad 160 km szybkiej jazdy, podzielonych na dwie pętle. Dwukrotnie przejeżdżane będą zmodyfikowane próby Icmeler i Ula oraz identyczny względem minionego roku, najdłuższy w rajdzie, OS w Cetibeli, liczący ponad 38 km.

Jeszcze ciekawiej będzie w sobotę. Rajd przebiegać będzie wtedy na najładniejszych trasach w całym kalendarzu WRC, bardzo blisko morza (Yesilbelde, Datca i Kizlan). Dlatego kibice będą mogli oglądać zmagania kierowców zarówno z lądu, jak i z wody. Tego dnia rajdowcy przejadą 117,16 km.

I wreszcie niedzielne zmagania. Na koniec zawodnicy przejadą tylko 39 km, na które złożą się cztery OS. Otwierająca poranek próba w Marmaris stanowić będzie podczas drugiego przejazdu dodatkowo punktowany Power Stage. Etap uzupełnią OS-y w Gokce i Cicekli. – Piękne okolice, ale niestety w rajdówce nie będzie czasu podziwiać plenery i piękne tureckie wybrzeże. Zapowiadamy walkę, ale też i rozważną jazdę. Wiele odcinków będzie się odbywać na bardzo niebezpiecznych drogach. Gwarantujemy emocje do pełna – zapowiadają zawodnicy LOTOS Rally Team. Park serwisowy dla kierowców ponownie zlokalizowano w miejscowości Asparan, około 12 km od Marmaris.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Kajetan Kajetanowicz startuje w rajdzie Turcji. Kajto Emocje do pełna!
Autor: Lotos
Najnowsze