Kierowca Formuły 1 ma koronawirusa! Wyścig o GP Wielkiej Brytanii niezagrożony

2020-07-30 22:13 MSo
Sergio Perez, Racing Point
Autor: AP PHOTO Sergio Perez, Racing Point

Złe podejrzenia znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości! We wczesnych godzinach popołudniowych pojawiły się informacje, że wynik testu na koronawirusa dał wynik niejednoznaczny u Sergio Pereza. Stajnia Racing Point potwierdziła wieczorem, że Meksykanin zmaga się z COVID-19. Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii ma być jednak niezagrożony!

Potwierdziły się najgorsze wieści w sprawie Sergio Pereza. Kierowca zespołu Racing Point słabo się czuł i z tego powodu nie pojawił się na briefingu prasowym w czwartek. Różowa stajnia szybko potwierdziła, że zawodnik został przez to przebadany na koronawirusa. Pierwszy wynik nie miał dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy Meksykanin choruje na COVID-19.

To będzie wielka AFERA w F1? Żółć powoli zaczyna się wylewać

Wieści zostały potwierdzone późnym wieczorem. Najpierw informacje podali dziennikarze Sky Sports. Później zostało to potwierdzone przez sam team. - Sergio czuje się dobrze fizycznie i pozostaje w dobrym nastroju, ale nadal będzie izolował się zgodnie z wytycznymi odpowiednich organów zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla zespołu - czytamy na Twitterze Racing Point.

Stajnia charakteryzująca się różowym bolidem to rewelacja tego sezonu F1. Ekipa Racing Point jest oskarżana przaz konkurencję o splagiatowanie modelu Mercedesa sprzed roku. Zdaniem m.in. McLarena to jawne łamanie regulaminu. W przypadku braku reakcji FIA w tej sprawie, kopiowanie aut zapowiadał chociażby Red Bull Racing, który jest także właścicielem Alpha Tauri.

Sergio Perez zgromadził w tym sezonie 22 punkty i jest piątym kierowcą w stawce. Zajmuje to miejsc ex aequo z Alexem Albonem. Wyprzedza obu kierowców Ferrari.

Kolejna kolizja ciężarówki w al. Stanów Zjednoczonych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze