Kontrowersyjny finał GP w Warszawie! Duńczycy się nie oszczędzali, marzenia Michelsena legły w gruzach

2022-05-14 21:58
GP Polski na PGE Stadionie Narodowym 2022
Autor: Cyfra Sport GP Polski na PGE Stadionie Narodowym 2022

Pomimo, że finał Grand Prix Polski na żużlu rozgrywany był bez naszych reprezentantów, i tak przyniósł mnóstwo emocji. Niestety, nie tylko tych pozytywnych… W trakcie decydującego biegu doszło bowiem do upadku dwóch Duńczyków – Mikkela Michelsena oraz Leona Madsena. Finał naturalnie musiał zostać powtórzony, a sędziowie zadecydowali ostatecznie o wykluczeniu z niego pierwszego z wymienionych żużlowców.

Wielkim rozczarowaniem dla polskich fanów żużla okazało się Grand Prix rozgrywane na PGE Stadionie Narodowym. Pomimo obecności w półfinale trzech naszych reprezentantów, żadnemu z nich nie udało się awansować do wielkiego finału. Nie oznacza to jednak, że zabrakło w nim emocji. Wręcz przeciwnie – działo się bardzo dużo. Start wygrali Mikkel Michelsen oraz Max Fricke, ale to Australijczyk był lepszy. Duńczyk natomiast, który po chwili musiał walczyć o drugą lokatę ze swoim rodakiem Leonem Madsenem, niespodziewanie upadł na tor. Sędziowie po długich naradach zdecydowali się na wykluczenie Michelsena.

Nie oznaczało to jednak końca kłopotów, wykluczony Duńczyk podczas tego starcia mocno bowiem ucierpiał. Na torze momentalnie pojawiły się służby medyczne, które pomogły żużlowcowi dotrzeć do parku maszyn. Twarz Michelsena wykrzywiał grymas bólu i trzymał się on za pachwinę, ale na szczęście doszedł do celu o własnych siłach.

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze