Kubica będzie jeździł EKSTREMALNYM bolidem. Rywale nie oderwą od niego oczu

2020-01-20 12:28 JWa
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny Robert Kubica

W sezonie 2020 Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Kibice będą mieli okazję oglądać wyczyny Polaka podczas treningów i sesji testowych. Wrażenie na nich powinien zrobić już sam bolid, jakim kolejne kilometry torów pokona krakowianina. Projekt przewiduje ogromne zmiany.

Robert Kubica w sezonie 2020 prawdopodobnie nie zaliczy wyścigu z serii Grand Prix Formuły 1, ale kilka razy zobaczymy go w najnowszym modelu bolidu Alfa Romeo Racing Orlen. Krakowianin jest bowiem kierowcą testowym i rezerwowym tej stajni. Oznacza to, że weźmie udział w oficjalnych treningach i sesjach testowych. Do dyspozycji dostanie zupełnie nowy pojazd, ponieważ konstrukcja z 2019 roku nie spełniła oczekiwań. Zmienić ma się przede wszystkim przód maszyny. Z wypowiedzi Frederica Vasseura, szefa ekipy, cytowanej przez portal racer.com, projekt nosa jest po prostu "ekstremalny".

- Musimy poprawiać się na bazie doświadczeń z poprzedniego sezonu. W ubiegłym roku zaliczaliśmy wzloty i upadki z dużą ich amplitudą. Musimy zrozumieć, co dokładnie się stało na pewnych etapach, kiedy z różnych powodów byliśmy z tyłu - niekoniecznie nie mając tempa, ale nie osiągając zakładanych rezultatów. Musimy usiąść i przemyśleć to wszystko ponieważ ogólne tempo było OK, ale przegapiliśmy wiele okazji podczas sezonu - podkreślił szef Alfy. - Zbudujemy całkowicie nowy samochód z zupełnie nowym konceptem - dodał.

Najnowsze