Kubica rezerwowym w Haasie? ZDECYDOWANY komentarz kierowców amerykańskiego teamu

2019-10-29 14:17 MD
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Przyszłość Roberta Kubicy cały czas owiana jest tajemnicą. Na razie wiadomo tylko tyle, że Polak wraz z zakończeniem sezonu 2019 pożegna się z zespołem Williamsa. Intensywne plotki łączą krakowianina z podpisaniem kontraktu z Haasem. Na pytanie o współdzieleniu bolidu z kimś innym w zdecydowany sposób odpowiedzieli jednak obecni kierowcy amerykańskiego teamu.

Pogłoski, które traktowały o podpisaniu przez Kubicę kontraktu z Haasem, zakładały, że 34-latek stanie się dla Amerykanów kierowcą rezerwowym. A to mogłoby się łączyć z testowaniem bolidów w piątkowych treningach, które poprzedzają weekendowe Grand Prix. Taką ewentualność w zdecydowany sposób skomentowali "flagowi" kierowcy Amerykanów, Romain Grosjean i Kevin Magnussen.

- Bolid dla kogoś innego przed Grand Prix? Nie - stwierdził Grosjean jasno dając do zrozumienia, że nie wyobraża sobie zastosowania medialnych rewelacji w praktyce.

Podobnego zdania jest również jego kolega z Haasa, Magnussen. Zaznaczył on: - Pierwszy trening zawsze jest istotny. Dostaje się dodatkowy, bardzo cenny zestaw opon.

Wydaje się więc, że nawet jeśli Kubica zwiąże się z Haasem kontraktem, to droga do optymalnego ułożenia sobie sytuacji w nowym środowisku będzie bardzo wyboista. Więcej szczegółów odnośnie planów Polaka na przyszłość powinniśmy poznać już w kolejnych tygodniach.

Najnowsze