Lewis Hamilton nie czuje się najlepiej walcząc z Covidem. Być może wróci na tor za tydzień

2020-12-04 22:08 DCH
Lewis Hamilton
Autor: East News Lewis Hamilton

Pięć dni temu Lewis Hamilton wygrał wyścig Grand Prix Bahrajnu. Cztery dni temu stwierdzono u niego koronawirusa. Jak oświadczył Toto Wolff, szef stajni Mercedes – mistrz kierownicy nie czuje się dobrze, chociaż jego objawy choroby Covid-19 są lekkie.

Brytyjczyk zaraził się prawdopodobnie przez kontakt z osoba zarażoną podczas lotu prywatnym samolotem przed GP Bahrajnu. Z całą pewnością nie będzie nawet śledził z bliska czyli na torze kolejnego wyścigu, który w najbliższą niedzielę rozegra się w Bahrajnie – Grand Prix (pustyni) Sakhir. To będzie pierwszy przypadek, gdy nie wystartuje w wyścigu Formuły 1 licząc od jego debiutu w roku 2007.

Hamilton, który zapewnił już sobie w tym roku tytuł mistrza świata, siódmy w karierze, przechodzi 10-dniową izolację w Bahrajnie. Czy będzie mógł wrócić na tor w ostatnim akcie sezonu, GP Abu Zabi (13 bm.)? Zdaniem Wolffa jest to absolutnie realne. Trzeba będzie tylko negatywnego testu antywirusowego.

Czas choroby odwlókł także sprawę przedłużenia kontraktu Hamiltona z Mercedesem na kolejny sezon lub sezony.

Zastępcą Hamiltona na czas choroby został George Russell z Williamsa. Już w dniu debiutu za kierownicą Mercedesa okazał się najlepszy w obu sesjach treningowych.

Najnowsze