Lider Kajetanowicz podkręca tempo. W niedzielę ostatni akt Rajdu Chorwacji

2021-04-24 23:25 Dariusz Chrabalowski
Kajetan Kajetanowicz
Autor: Kajto.pl Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz podkręcił tempo na drugiej pętli sobotniego etapu samochodowego rajdu Chorwacji. Powiększył przewagę nad rywalami w klasie WRC3.

Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem jadący Škodą Fabia Rally2 evo byli w czołowej trójce trzech kolejnych odcinków specjalnych, a na ostatnim oesie okazali się najszybsi. W ten sposób powiększyli przewagę do 46,6 s nad Finem Emilem Lindholmem.

Chociaż polska załoga Lotos Team ma do dyspozycji znacznie słabszy samochód od najlepszych rywali, to w klasyfikacji generalnej rajdu zajmuje wysoką, 12. pozycję przed ostatnim etapem imprezy. Co więcej - dzieli ją tylko 31,8 s od czołowej dziesiątki w „generalce”.

Liderem w klasyfikacji WRC pozostał mistrz świata, Francuz Sebastien Ogier, który wyprzedza o 6,9 s Elfyna Evansa (obaj na Toyotach Yaris WRC)

W niedzielę kierowców czekają cztery odcinki specjalne po chorwackich drogach.

"SE" W. Zawołowicz  30/03/2021     https://sport.se.pl/sporty-motorowe/kajetanowicz-wraca-na-rajdowe-trasy-aa-i2Cy-UN3m-2L8Z.html?preview=CQvXUwfXn3OJz/mxJSxcyLZQVpwKDiWCCcnhTmBcBNM%3D

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze