Robert Kubica

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Robert Kubica

To już koniec?!

Media: Koniec Roberta Kubicy w Formule 1! Decyzja zapadła. Odchodzi z Alfa Romeo

2023-01-27 7:12

Robert Kubica odchodzi z Formuły 1! Decyzja wstrząsnęła światem sportów motorowych w Polsce. Wiele osób wciąż miało nadzieję, że zawodnik wróci do ścigania się w ramach najbardziej elitarnej serii. Według informacji "Pulsu Biznesu" PKN Orlen rozstaje się z Alfa Romeo, tak samo jak sam Robert Kubica.

Robert Kubica ma pożegnać się z Formułą 1. Takie informacje pojawiły się w czwartkowy wieczór w mediach. Jako pierwsze te wieści przekazał "Puls Biznesu". To decyzja, która związana jest z rezygnacją PKN Orlen z ze współpracą z Alfa Romeo Racing. Polski koncern paliwowy przestanie być sponsorem tytularnym, a Robert Kubica nie będzie już kierowcą rozwojowym stajni. Teraz skupi się na zupełnie innych projektach.

Pokazali nieznane dotąd zdjęcie Roberta Kubicy! Dla wielu to może być szok. Aż trudno uwierzyć, że to naprawdę on

Media: Robert Kubica kończy przygodę z Formułą 1!

Robert Kubica trafił do F1 po raz pierwszy w 2005 roku, testując bolid Renault. Starty w elitarnej królowej motorsportu zaczął w połowie kolejnego sezonu dla BMW Sauber. W pewnym momencie był nawet liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Wygrał wtedy wyścig o Grand Prix Kanady.

W 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, który uniemożliwił mu przenosiny do Ferrari. Po latach wrócił do świata Formuły 1 w 2018 roku. Był kierowcą rezerwowym Williamsa, a rok później zasiadł za sterami bolidu w pełnym wymiarze sezonu.

ORLEN ma zostać sponsorem stajni Alpha Tauri. Według informacji portalu SportoweFakty.wp.pl, informacja ma zostać przekazana w piątek.

60-procentowa podwyżka dla Lewisa Hamiltona. Siedmiokrotny mistrz F1 zarobi fortunę

Robert Kubica Impact 2022
Najnowsze