Legenda sportu NIE ŻYJE. Uwielbiały ją miliony, ogromna TRAGEDIA

2021-01-11 1:07 PM
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

W wieku 68 lat zmarł Hubert Auriol, były dyrektor i trzykrotny triumfator Rajdu Dakar. W najniebezpieczniejszym rajdzie świata startował od jego pierwszej edycji i przez lata występów stał się jego prawdziwą legendą. Jak podają media, niedawno Auriol trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, jednak przyczyną śmierci była inna choroba.

Hubert Auriol urodził się w Etiopii w 1952 roku. Przez wiele lat był gwiazdą jednego z najsłynniejszych i najtrudniejszych rajdów na świecie – Rajdu Dakar. Francuz wziął udział w pierwszej jego edycji w 1979 roku startując na motocyklu. W tej kategorii wygrywał Dakar dwukrotnie: w 1981 i 1983 roku.

Szczęśliwa czwórka Kajetana Kajetanowicza (41 l.). Wyżej lądował tylko Sobiesław Zasada

Cztery lata później odniósł poważne obrażenia w wypadku, łamiąc obie kostki. Zdołał jednak wrócić do ścigania, a w 1988 roku zmienił motocykl na buggy, a później na samochód. W 1992 roku zdołał po raz trzeci w karierze wygrać w Rajdzie Dakar właśnie samochodem, co na zawsze wpisało go do historii rajdu – został pierwszym zawodnikiem, który triumfował w nim zarówno na motocyklu jak i autem.  Do tej pory ta sztuka udała się jeszcze tylko dwóm innym kierowcom.

Potworna kraksa Grosjeana podczas GP Bahrajnu

Po zakończeniu swojej kariery Hubert Auriol wciąż był mocno związany z Rajdem Dakar. w latach 1995-2004 był jego dyrektorem, a w 2006 roku postanowił nawet wrócić do ścigania, jednak nie odniósł większych sukcesów. Jak informuje portal WP SportoweFakty, niedawno Francuz trafił do szpitala z powodu zarażenia się koronawirusem. Jak poinformowała rodzina zmarłego, przyczyną śmierci była choroba serca.

Jakim autem pojedzie Robert Kubica w Daytona 24H? Oto Oreca 07 LMP2 [DANE TECHNICZNE, CENA, WIDEO]

Obecnie w Arabii Saudyjskiej trwa 43. edycja Rajdu Dakar. Pierwotnie rajd odbywał się na trasie między stolicą Francji, Paryżem a stolicą Senegalu, Dakarem. Z racji różnych zawirowań m.in. politycznych, imprezę zaczęto organizować także w innych zakątkach świata. Ostatni rajd Paryż – Dakar odbył się w 2001 roku.

Najnowsze