Znicz

i

Autor: Pixabay

Ogromna strata w świecie Formuły 1. Zmarła osoba zmieniająca oblicze tego sportu

2021-05-24 19:39

Przykre informacje ze świata Formuły 1. W wieku 81 lat zmarł Max Mosley, który przez lata piastował funkcję prezydenta FIA - Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Swymi rządami stanowił także o obliczu królowej motorsportu, F1, ulegającej z czasem wielu zmianom i poszerzającej zakres bezpieczeństwa na torach.

Max Mosley największą karierę w motorsporcie zrobił jako prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Mężczyzna czynił to w latach 1993-2009. Przez ten czas udało mu się wywrzeć spory wpływ na kształt Formuły 1. Dorosłe życie rozpoczynał jako radca prawny i pomagał kierowcą, sam również próbował swoich sił w Formule 2. Prawdziwą pasję i umiejętności odnalazł jednak w zarządzaniu tym światem.

Reprezentanci Polski rozpoczęli przygotowania do mistrzostw Europy - ZDJĘCIA!

Gdy w 1994 roku życie na torze Formuły 1 stracili Roland Ratzenberger oraz Ayrton Senna, Max Mosley zaangażował się w poprawę bezpieczeństwa w Formule 1. Dzęki niemu wprowadzono bardziej zaawansowane testy zderzenioweczy strefy bezpieczeństwa na torach. Z pracy byłego prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej w świecie motorsportu czerpie się garściami do dzisiaj.

Mosley zrezygnował z pracy w FIA z powodu skandalu obyczajowego z 2009 roku, kiedy opublikowano jego zdjęcia w trakcie orgii seksualnej.

Piłkarze przyjechali do Opalenicy! Musieli przejść testy na koronawirusa!
Najnowsze