Piękny gest Macieja Szczepaniaka

2020-09-22 17:35 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak
Autor: Marcin Snopkowski Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak

Piękny gest polskiego pilota rajdowego. Maciej Szczepaniak (46 l.), który wspólnie z Kajetanem Kajetanowiczem (41 l.) w niedzielę wygrał Rajd Turcji przekazał efektownie wygrawerowaną paterę na szczytny cel. Zebrane z licytacji pieniądze mają pomóc Mii wyleczyć ciężką chorobę.

Jeden z najlepszych polskich pilotów postanowił wesprzeć siedmioletnią Mię Szuber. Dziewczynka od dłuższego czasu walczy z białaczką, a leczenie jest niezwykle kosztowne. Czasu nie jest zbyt wiele, bo na zebranie potrzebnej kwoty pozostał już tylko miesiąc. W tej sytuacji bardzo pięknie zachował się Maciej Szczepaniak, który zaraz po powrocie z Turcji wystawił na licytację trofeum otrzymane od organizatorów. Razem z Kajetanem Kajetanowiczem w świetnym stylu wygrali rajd w swojej kategorii, pokonując wszystkich kierowców w samochodach klasy R5 oraz zajmując historyczne 7. miejsce w klasyfikacji WRC. Efektowna patera nawiązuje stylem do tradycyjnej tureckiej ceramiki i dlatego ma swoją wartość.

- Zwycięstwo z Kajetanem wiele nas kosztowało, żeby wywalczyć ten puchar. Dlatego tanio nie będzie...Licytujemy w komentarzach do 24.00. Jestem pierwszym licytującym i płacę 2500 zł - zapowiedział Szczepaniak.

Licytacja odbywa się w komentarzach pod postem Macieja Szczepaniaka, umieszczonym na Facebooku.

Przypomnijmy, że w niedzielę po raz drugi w karierze duet Kajetanowicz - Szczepaniak wygrał Rajd Turcji i klasyfikacji WRC3 awansował na trzecie miejsce. Okazją do poprawy tej pozycji będzie najbliższy Rajd Sardynii (8-11 października).

Najnowsze