Po tym wyznaniu Tomasza Golloba ciężko powstrzymać łzy. Cud możliwy, pokazał wyjątkowe zdjęcia

2021-11-10 14:33
Tomasz Gollob
Autor: Cyfra Sport Tomasz Gollob

Tomasz Gollob od kilku lat toczy wielką walkę o powrót do zdrowia. Po fatalnym wypadku w 2017 roku legenda polskiego sportu porusza się na wózku inwalidzkim, ale mimo bólu i niekorzystnych rokowań nie składa broni. Wciąż szuka możliwości, aby poprawić swój stan przynajmniej w nieznacznym stopniu. Jego ostatni wpis poruszył wielu fanów, a jednocześnie dał nadzieje, że z Gollobem faktycznie może być lepiej.

Tomasz Gollob wielokrotnie dawał żużlowym kibicom powody do radości. Bezsprzecznie jest jednym z najlepszych zawodników na świecie w tej dyscyplinie sportu, co potwierdzał kolejnymi medalami. Pasja do sportów motorowych jest dla 50-latka nie do zastąpienia. Gollob swoich sił próbował nie tylko na żużlowej maszynie, ale również na crossie.

Guardiola rozmawiał z Lewandowskim na zgrupowaniu kadry. Są zdjęcia! Nie zgadniesz, co musiał robić

Wzruszający wpis Golloba. Te słowa poruszają

Niestety w 2017 roku Gollob miał poważny wypadek. Podczas treningu uszkodził rdzeń kręgowy. Gollob stracił czucie od klatki piersiowej w dół i wylądował na wózku inwalidzkim. - Pogodzenie się z tym, co się stało, zajęło mi sporo czasu, ale w końcu się udało. Do wyzwania podchodzę jak sportowiec - powiedział niegdyś w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mocna krytyka turnieju, w którym zagra Iga Świątek. Na zawodniczki czeka wiele trudności

Rokowania nie były najlepsze. Wszystko wskazywało na to, że Gollob będzie musiał się poruszać na wózku inwalidzkim, ale nigdy się nie poddał. Szukał kolejnych sposobów na to, aby dać sobie nadzieje. Wciąż poddaje się rehabilitacjom, które mają mu pomóc przynajmniej w nieznacznym stopniu, wrócić do sprawności sprzed wypadku.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Gollob przekazał ważną wiadomość. Walka trwa

Wskazuje na to również ostatni post polskiego mistrza. Gollob pokazał zdjęcie podczas zabiegu rehabilitacyjnego. Na fotografii widzimy jak na ciele byłego żużlowca jest specjalna maszyna. A opis do zdjęć może wlewać nadzieje, że stan zdrowia mistrza się poprawi. - Zaangażowanie jest bardzo ważne. Pamiętajcie, by się nigdy nie poddawać! Ja dam z siebie wszystko by osiągnąć założone cele i być może pojeżdżę jeszcze motocyklem - czytamy.

I gdyby faktycznie Gollob zdołał pojeździć motocyklem, trzeba byłoby uznać to za mały cud, zwłaszcza po opiniach wielu lekarzy. Sam Gollob w programie "Trzeci wiraż" przyznał, że dostrzega różnicę. - Minęły prawie cztery lata i jest różnica, jest progres, że zaczynam się w miarę normalnie poruszać i dochodzę do tej sprawności, która jest możliwa. Zabiera mi to strasznie dużo czasu, wysiłku. Walczę z bólem - powiedział były zawodnik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze