Poważny wypadek na Speedway of Nations! Dwóch zawodników z dużym impetem uderzyło w bandy

2021-10-16 18:03
Speedway of Nations
Autor: ZRZUT EKRANU Speedway of Nations

W Manchesterze trwają zawody Speedway of Nations, w którym dużą chęć na sięgnięcie po złoty medal mają Polacy w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Jakub Miśkowiak. Niestety, już pierwszego dnia zawodów doszło do niezwykle groźnie wyglądającego wypadku. W 6. biegu Szwedzi Pontus Aspgren i Jacob Thorssell zderzyli się i z dużą siłą uderzyli w bandy. Długo trwało, zanim obaj podnieśli się z toru.

Tegoroczne Speedway of Nations w Manchesterze miało zatrzeć wrażenie po nie do końca udanej poprzedniej edycji. Warunki do ścigania się są świetne, a Polacy pojechali na Wyspy Brytyjskie z dużymi nadziejami na sukces, zwłaszcza że w rywalizacji zabrakło Rosjan, którzy byliby jednymi z najgroźniejszych rywali naszych zawodników. Dwudniowe zawody zaczęły się w sobotę 16 października i niestety już w 6. biegu doszło do wypadku, który zmroził krew w żyłach fanów czarnego sportu. W rywalizacji Australijczyków ze Szwedami doszło do zderzenia przedstawicieli drugiego z narodów. Pontus Aspgren i Jacob Thorssell stracili panowanie nad swoimi maszynami i z dużym impetem uderzyli w bandy. Upłynęło sporo czasu, zanim jeden i drugi podnieśli się z toru, jednak ostatecznie zdołali się pozbierać. Thorssell zdołał nawet wrócić do rywalizacji i wystartował w powtórce biegu, za Aspgrena wskoczył natomiast Philip Hellstroem-Baengs.

Robert Kubica może zaskoczyć wszystkich! Nowe wyzwanie na horyzoncie

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze