Przerażający wypadek podczas kwalifikacji Moto GP. Utalentowany 19-latek w stanie krytycznym [WIDEO]

2021-05-30 7:57
Wypadek na Moto GP
Autor: Twitter Wypadek na Moto GP

Fani sportów motorowych łączą się w modlitwach i myślami po tragicznym wypadku. do którego doszło podczas kwalifikacji Moto3. Młody, zaledwie 19-letni zawodnik Jason Dupasquier trafił do szpitala. Jego stan jest oceniany jako krytyczny.

Szwajcar Jason Dupasquier znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym, po tym jak miał wypadek w trakcie kwalifikacji do motocyklowych mistrzostw świata na torze we włoskim Mugello. 19-letni zawodnik startuje w klasie Moto3. Do wypadku doszło na jednym z zakrętów. Niektóre media podają, że jadący za nim kierowcy najechali na niego, ale nikt oficjalnie tego nie potwierdza.

Nie żyje GIGANT ligi NBA. Mark Eaton poniósł śmierć w wypadku rowerowym

W trakcie zdarzenia upadło także dwóch innych motocyklistów, ale nic poważnego im się nie stało. Jeden z motocykli wystrzelił w powietrze, inne sunęły po trasie przy rozpędzonych motocyklistach. Niestety, konsekwencje kraksy są bardzo poważne. Fani sportów motorowych łączą się myślami z młodym zawodnikiem i jego bliskimi.

"W tej chwili możemy jedynie powiedzieć, że Jason znajduje się w bardzo złym stanie, określanym jako krytyczny. Czekamy na wieści ze szpitala" - przyznał oficjalny lekarz światowej federacji FIM Giancarlo de Filippo. Szwajcar jest pod opieką lekarzy we Florencji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze