Jari-Matti Latvala

Autor: Eastnews

Rajd Finlandii: Jari-Matti Latvala najszybszy. Robert Kubica blisko wypadku [WIDEO]

2014-08-03 16:14

Brawurowa końcówka Sebastiana Ogiera nie przyniosła zmiany. Królem Rajdu Tysiąca Jezior został Jari-Matti Latvala. Przewaga Fina nad Francuzem wyniosła - po prawie 566 kilometrach jazdy - zaledwie 3,6 sekundy. Robert Kubica zajął 34 miejsce.

Latvala sukces zapewnił sobie na 25. OS-ie, gdy stracił do Ogiera zaledwie 1,3 sekundy. Przed ostatnim startem miał więc sporą przewagę, której utrata na 7-kilometrowym Power Stage'u wydawała się nierealna. I tak też się stało. Obu zawodnicy niemal równo wpadli na metę 26. odcinka.

Kubica o wypadku: Zrobiliśmy kilka obrotów

Kolejny raz dobrze spisał się Robert Kubica. I szczęśliwie. Polak na pożegnanie z Finlandią zanotował ósmą pozycję, ale na ostatnich kilometrach znowu otarł się o wypadek. Nasz najlepszy rajdowiec z trudem opanował pojazd. W klasyfikacji generalnej natomiast - po piątkowym wypadku - nasz zawodnik uplasował się ostatecznie na dalekim 34 miejscu.