Robert Kubica na podium wyścigu DTM! Pierwsze słowa po sukcesie ZASKAKUJĄ

2020-10-18 15:15 mso
Robert Kubica na podium DTM
Autor: Twitter / Eleven Sports Robert Kubica na podium DTM

W końcu ciężka praca się opłaciła! Choć Robert Kubica przez długi czas miał wielkie problemy ze ściganiem w DTM, to w końcu udowodnił swoją klasę. Podczas niedzielnych zmagań w Zolder zajął trzecie miejsce. Choć stanął na podium to jego zdaniem nie była to "wielka historia". Te słowa naprawdę zaskakują!

Robert Kubica w końcu zasłużenie stanął na podium wyścigu DTM! Wiele miesięcy przyszło czekać kibicom na kolejny taki sukces naszego rodaka. Kierowca Orlen Team ART świetnie unikał problemów, a także w końcu bardzo dobrze swoje zadanie wykonali mechanicy w alei serwisowej. To w połączeniu z dobrym tempem musiało zaskutkować i przynieść świetny rezultat.

Robert Kubica z GIGANTYCZNYM sukcesem w DTM! Pierwsze PODIUM Polaka

Nikt jednak nie spodziewał się, że po sobotnich problemach z silnikiem, teraz nagle Polakowi uda stanąć się na podium. A jednak! Robert Kubica przekroczył linię mety i zobaczył flagę w czarno-białą szachownicę jako trzeci. Przed nim znaleźli się jedynie Rene Rast i Nico Mueller. Mimo świetnego wyniku, zdaniem Polaka nie była to "wielka historia".

- P3 to jeszcze nie wielka historia. Zwycięstwo - tak, ale i tak się cieszymy. Mieliśmy wczoraj awarię silnika i to nagroda za ciężką pracę mojego zespołu. To było nieoczekiwane. Dziś wykorzystaliśmy nasze szanse. Nie mieliśmy tempa napodium. Bardzo się cieszę także w imieniu zespoły. Trzecie miejsce to nie zwycięstwo, ale bierzemy to podium. Smakuje bardzo dobrze - mówił Kubica cytowany przez Cezarego Gutowskiego na Twitterze.

Zobacz zdjęcia Roberta Kubicy w aucie DTM!

Najnowsze