Robert Kubica sam zrezygnuje ze startów w F1? Tajemnicze słowa Polaka

2019-09-06 9:42 DaO
Robert Kubica
Autor: MATERIAŁY PRASOWE WILLIAMS RACING Robert Kubica

Wielu kibiców Formuły 1 liczy na to, że Robert Kubica do królowej sportów motorowych wrócił na dłużej. Nie wszystko jest zależne jednak od Polaka i sport ten bywa czasami bezlitosny. Dużą rolę odegrają przede wszystkim pieniądze, jakie wniosą sponsorzy krakowianina, a konkurencja pod tym względem bywa bardzo trudna. Sam Kubica rzadko zabiera głos w sprawie swojej przyszłości, ale jego ostatnie słowa mogą zaskakiwać.

Polak o powrót do Formuły 1 walczył bardzo długo. Niemal wszyscy kibicowali mu, aby znów zasiadł za kierownicą bolidu. Kubica dopiął swego w ubiegłym roku, kiedy to Williams ogłosił, że krakowianin zostanie kierowcą wyścigowym. Wówczas mało kto spodziewał się, że brytyjska ekipa będzie najgorszą spośród całej stawki F1 i będzie miała problemy tak naprawdę ze wszystkim.

Williams zdobył dotychczas tylko jeden punkt, a jego autorem był nie kto inny jak Kubica. To jedyny powód do zadowolenia dla Polaka w tym sezonie. Bo w wielu innych wyścigach nie jest w stanie nawiązać walki nawet ze swoim zespołowym kolegą. I nie wynika to z różnicy w umiejętnościach, a w bolidach, które mocno się od siebie różnią.

Ostatnim tego dowodem jest informacja o braku wymiany silnika w pojeździe Polaka. Sprawia to, że jego straty do George'a Russella mogą być jeszcze większe. Nie dziwi więc, że pojawia się coraz więcej pytań, czy Kubica w kolejnym sezonie nadal będzie walczył o punkty, a jeśli tak, to czy zostanie w Williamsie. Plotek na ten temat było naprawdę dużo.

Żadna, jak na razie, nie znalazła jednak odzwierciedlenia. W dodatku sam kierowca niechętnie zabierał głos w tej sprawie. O przyszłość zapytany został przed GP Włoch. A odpowiedź jest co najmniej tajemnicza. - Myślę, że mam… powiedzmy jasny obraz tego, co jest możliwe, a co nie jest i co chciałbym robić. Prędzej, czy później będą pewne decyzje i prawdopodobnie kiedy one zostaną podjęte, wówczas poinformuję, co będę robił w przyszłym roku, czy czego nie będę robił – powiedział Kubica, cytowany przez motorsportweek.com. Nie można więc wykluczyć, że Polak rozważa zakończenie przygody z F1.