Robert Kubica

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Robert Kubica

Kolejna szansa

Robert Kubica wraca do F1! Wspaniała wiadomość dla kibiców, oficjalny komunikat Alfa Romeo

2022-11-17 12:35

Robert Kubica otrzyma kolejną szansę w Formule 1! Obecny zespół polskiego kierowcy, Alfa Romeo, ogłosił tę wspaniałą wiadomość dla kibiców krakowianina w oficjalnym komunikacie. Po raz ostatni Kubica wsiadł do bolidu królowej motorsportu podczas GP Węgier pod koniec lipca, ale teraz wróci do elitarnej serii.

Pomimo upływu lat Robert Kubica wciąż pozostaje najbardziej znanym i najlepszym polskim kierowcą. Poza nim żaden z Polaków nie dostąpił zaszczytu startów w mistrzostwach świata Formuły 1. Niespełna 38-latek stał nawet dwanaście razy na podium w zespołach BMW Sauber i Renault. Miało to jednak miejsce w latach 2006-2010, a jego świetnie zapowiadającą się karierę przerwał fatalny wypadek podczas rajdu samochodowego w lutym 2011 r. Początkowo wydawało się, że jego powrót do F1 jest nierealny, ale krakowianin spełnił swój cel i w 2017 r. ponownie wsiadł do bolidu królowej motorsportu. Później związał się z zespołem Williams, w którym jeździł w sezonie 2019. Od 2020 r. Kubica jeździ dla Alfa Romeo, gdzie pełni funkcję kierowcy rezerwowego i rozwojowego. W związku z tym raz na jakiś czas pojawia się w padoku podczas Grand Prix i niedługo ponownie do tego dojdzie!

Robert Kubica wraca do F1! Wspaniała wiadomość dla kibiców przed GP Abu Zabi

W tym sezonie Kubica już trzykrotnie jeździł bolidem Alfy Romeo podczas weekendu wyścigowego. Miało to miejsce podczas GP Hiszpanii, Francji i Węgier. Wówczas Polak korzystał z piątkowej sesji treningowej, a czwartą taką okazję otrzyma podczas najbliższego GP Abu Zabi! Zespół z Hinwil oficjalnie potwierdził, że Kubica zastąpi Chińczyka Guanyu Zhou i po kilku miesiącach ponownie będzie mógł sprawdzić model C42. Niewykluczone, że będzie to jego ostatnia jazda bolidem F1 na dłuższy czas, gdyż wciąż nie wiadomo, czy polski kierowca pozostanie w elitarnej serii w przyszłym sezonie. Coraz głośniej myśli on o startach w wyścigach długodystansowych WEC. Możliwe, że piątkowy trening w Abu Zabi będzie jego pożegnaniem z Formułą 1.

Sonda
Czy Robert Kubica dostanie jeszcze angaż w Formule 1?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze