Robert Kubica wraca za kierownicę bolidu F1. Pojedzie na Red Bull Ringu

2020-07-07 18:02 Marek Żochowski
Formuła 1, Robert Kubica, Alfa Romeo Racing Orlen, Grand Prix Austrii
Autor: Orlen Robert Kubica był w garażu zespołu podczas inauguracji sezonu 2020

Ledwo zaczął się przełożony sezon Formuły 1, a już podczas drugiego weekendu polscy kibice będą mogli zobaczyć na torze Roberta Kubicę z Alfa Romeo Racing Orlen. Polak pokaże się na obiekcie Red Bulla w Austrii.

Kubica jako rezerwowy w teamie Alfy kilka razy w sezonie dostanie szansę przejechania piątkowego treningu i właśnie taka szansa nadarza się teraz krakowianinowi. Przed Grand Prix Styrii (druga eliminacja F1 rozgrywana na tym samym torze co GP Austrii) Robert przejedzie się bolidem C39, z którym do tej pory miał kontakt na zimowych testach. Oczywiście podstawowymi kierowcami Alfa Romeo racing Orlen pozostają Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen. Kubica może ich zastąpić w wyścigu tylko w wyjątkowych okolicznościach. Na razie musi się zadowolić treningiem.

Oto Rzeźnik kobiecych serc! Kuba Rzeźniczak największym amantem polskiej piłki | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Krakowianina zobaczymy w najbliższy piątek podczas otwierającego drugi weekend Formuły 1 treningu na Red Bull Ringu. Polski kierowca skorzysta z Alfy Giovinaziego.

Ma 89 lat, urodził mu się syn i chce kolejnego dziecka! Legenda F1 bierze magiczne pastylki. To nie VIAGRA!

– Nie mogę się doczekać powrotu do akcji w weekend, zwłaszcza po tak długiej przerwie, jaka dotknęła cały świat motorsportu – skomentował Kubica. – Moim celem jest jak zwykle dostarczyć inżynierom tak wiele informacji jak to tylko możliwe i zapewnić im dane ze środka kokpitu. Ten weekend będzie nowym doświadczeniem dla wszystkich, bo pojedziemy na tym samym torze, co kilka dni wcześniej. Trzeba więc będzie dobrze opracować dane zebrane w Grand Prix Austrii i przetestować poprawki, które chcemy wprowadzać do aut – dodał Robert.

Ten błąd zespołu Kubicy mógł doprowadzić do TRAGEDII. Symboliczna kara [WIDEO]

– Kierowca z takim doświadczeniem jak Robert zawsze dzieli się wartościową wiedzą i pomoże nam w poznawaniu naszego samochodu – powiedział Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing Orlen. – Robert był z zespołem w poprzedni weekend i zapoznał się ze wszystkim, o czym rozmawialiśmy podczas odpraw i w trakcie każdej sesji.

Najnowsze