Robert Kubica

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Robert Kubica

Formuła 1

Robert Kubica zastąpi Valtteriego Bottasa na Węgrzech! Alfa Romeo potwierdziła wcześniejsze plotki

2022-07-28 18:42

Znakomite wieści dla polskich kibiców! Robert Kubica znów wsiądzie do bolidu Formuły 1 w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN. Dobre informacje zostały w końcu potwierdzone przez ekipę z Hinwil. Polak zastąpi w pojeździe Valtteriego Bottasa.

Robert Kubica wciąż aktywnie działa w zespołach Formuły 1. Polski kierowca, który jest rodzynkiem w świecie elitarnej "królowej motorsportu", obecnie pełni rolę kierowcy rozwojowego. Kubica do tej pory miał okazję przede wszystkim ścigać się w innych seriach wyścigowych, a do bolidu F1 wsiada podczas niektórych sesji treningowych. Jego wiedza jest nieoceniona dla tego zespołu. Polak odgrywa dużą rolę w rozwoju pojazdu, którym na co dzień poruszają się Valtteri Bottas i Guanyou Zhou. Teraz wsiądzie do niego także na torze Hungaroring podczas weekendu z GP Węgier.

Wielki rywal Roberta Kubicy kończy karierę! Klamka zapadła, Sebastian Vettel żegna się z F1

GP Węgier: Kubica znów w bolidzie Alfa Romeo Racing ORLEN

Polski kierowca znów będzie jeździł po torze Hungaroring, który odgrywa dużą rolę w jego karierze. Podczas węgierskiego weekendu z F1, Kubica będzie jeździł podczas pierwszej sesji treningowej w piątek. Zastąpi w bolidzie Valtteriego Bottasa.

- Robert Kubica wróci w ten weekend za kierownicę bolidu Valtteriego Bottasa na pierwszą sesję treningową - czytamy w komunikacie Alfa Romeo Racing ORLEN. Polak prowadził też bolid podczas treningu we Francji.

Harmonogram GP Węgier w Formule 1:

piątek, 29 lipca:

  • 14:00 - pierwszy trening (z udziałem Kubicy)
  • 17:00 - drugi trening

sobota, 30 lipca:

  • 13:00 - trzeci trening
  • 16:00 - kwalifikacje

niedziela, 31 lipca:

  • 15:00 - wyścig
Robert Kubica Impact 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze