Robert Kubica

i

Autor: Twitter / Pirelli Motorsport Robert Kubica

Robert Kubica znów na torze F1! Polak realizuje ważne zadanie dla swojego teamu

2021-05-11 12:12

Robert Kubica, jako kierowca rezerwowy zespołu Alfra Romeo Racing Orlen, nie jest tylko osobą mającą zastępować swoich kolegów w razie ich niedyspozycji. Polak pojawia się na torze również na treningach, gdzie testuje różne rozwiązania techniczne bolidu. Teraz, tak jak było to zapowiedziane przed sezonem, Polak dostał również ważne zadanie przetestowania nowych opon, jakie mają obowiązywać od przyszłego roku. Dzięki temu mogliśmy znów oglądać 36-latka w bolidzie Alfy Romeo.

Robert Kubica już drugi sezon musi godzić się na rolę kierowcy rezerwowego w zespole z Hinwil. Oczywiście to nie jedyne jego zajęcie, ponieważ dzięki większej ilości wolnego czasu może on realizować się także w innych seriach wyścigowych – w 2020 roku było to DTM, teraz zaś Robert Kubica startuje w ELMS. Choć obecna sytuacja nie jest szczytem jego marzeń, to Polak nie przestaje w sposób w pełni profesjonalny podchodzić do swoich obowiązków w Formule 1. Niedawno mogliśmy oglądać 36-latka na treningu przed GP Hiszpanii w Barcelonie, a teraz nasz najlepszy kierowca wyścigowy znów pojawił się na torze Catalunya. Tym razem testuje on nowe opony od Pirelli, które mają zostać wprowadzone do użytku w 2022 roku.

Robert Kubica znów w bolidzie F1

We wtorek 11 maja kilku kierowców testowych z różnych teamów pojawiło się na torze Catalunya w Barcelonie, aby przetestować nowe opony od firmy Pirelli, która dostarcza sprzęt Formule 1. Jest to niezwykle ważne, ponieważ opony są jednym z kluczowych elementów bolidów F1. Ich odporność na zużycie i to, jak dobrze trzymają się asfaltu, wpływają nie tylko na wyniki kierowców, ale przede wszystkim na ich bezpieczeństwo.

O tym, jak ważna jest kwestia opon i ich zużycia, mogliśmy przekonać się choćby na niedzielnym Grand Prix Hiszpanii. Zwycięstwo Lewisowi Hamiltonowi zapewniła m.in. świetna strategia jego zespołu, Mercedesa, zakładająca dwukrotną zmianę opon przy tylko jednym pit-stopie Maxa Verstappena z Red Bull Racing. Nietrudno więc domyśleć się, że jeśli w nowym sezonie mają zostać wprowadzone nowe, 18-calowe opony, muszą one zostać dokładnie przetestowane. W Alfie Romeo za ten element przygotowań odpowiada właśnie Robert Kubica.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze