Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska! Nie żyje pilotka, tragiczne wieści

2021-09-11 12:31
Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska! Nie żyje pilotka, tragiczne wieści
Autor: @agnieszka.pyra.33/ FACEBOOK Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska! Nie żyje pilotka, tragiczne wieści

Podczas zmagań w Rajdzie Śląska, który odbywa się w weekend na terenie województwa śląskiego doszło do groźnego wypadku z udziałem Hondy Civic Type-R. Już początkowo, w nieoficjalnych doniesieniach pojawiały się informacje świadczące o tym, że doszło tutaj do śmiertelnego wypadku. Te doniesienia niestety się potwierdziły. Śmierć poniosła pilotka, która jechała pojazdem.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Chybie, w powiecie cieszyńskim. Podczas Rajdu Śląska, który odbywa się na terenie województwa śląskiego od piątku 10. września do soboty, jeden z pojazdów wypadł z trasy na pierwszym przejeździe najdłuższego odcinka imprezy. Samochód Honda Civic Type-R, który należał do załogi Tomasz Pyra/Agnieszka Pyra brał udział w nieszczęśliwym wypadku. Już kilka minut po zdarzeniu, z pierwszym, wtedy jeszcze nieoficjalnych doniesień wynikało, że w zdarzeniu zmarła pilotka podróżująca samochodem. Kolejne informacje mówiły o tym, że w drodze na miejsce zdarzenia są już odpowiednie służby oraz prokuratura, co potwierdzało śmierć pilotki biorącej udział w rajdzie. Ostatecznie te tragiczne wieści potwierdziły organizator imprezy, który opublikował specjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej. 

O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów - czytamy w oświadczeniu organizatora rajdu. 

Rajd Śląska to jedna z imprez, która wchodzi w skład ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021. Kierowcy rywalizowali ze sobą na śląskich drogach od piątku 10. września do soboty. W rajdach, uczestnicy walczą ze sobą na specjalnie do tego przygotowanych trasach, które składają się z odcinków specjalnych na zamkniętych dla ruchu drogach, które nie tylko są specjalnie przygotowane i zabezpieczone, ale również mało uczęszczane na co dzień, aby zminimalizować ryzyko wypadku. Niestety podczas tegorocznej edycji Rajdu Śląska śmierć poniosła pilotka jednej ze startujących drużyn, a organizatorzy zdecydowali się przerwać zawody. 

Sonda
Czy przerwanie Rajdu Śląska to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze