Speedway Ekstraliga. Burza wygrała z Caelum i Falubazem

2011-09-12 10:43

W półfinałowym meczu play-off Speedway Ekstraligi  Caelum Stal zabrała się za ogrywanie Falubazu (27:19), kiedy nagle lunęło tak, że jazdy trzeba było przerwać i zmykać z rozmoczonego toru.

Mecz w Gorzowie zaczął się nerwowo. Zawodnicy zrywali taśmę, przewracali się, a kiedy wreszcie żużlowa batalia nabrała normalnego rytmu, burza przerwała widowisko. Sędziowie uznali jednak, że wynik przy jakim to się stało będzie ostateczny. Stal wygrała 27:19, co...daje jej niewielka przewagę przed rewanżem 18 września w Zielonej Górze. Toteż Falubaz nie protetstował.

Za to potężna awantura wybuchła po meczu Unii z Unibaxem.  Leszczynianie tak "spreparowali swój tor, że żużlowcy z Torunia nie tylko wysoko rpzegrali 53:36, ale jeszcze zapłacili ciężkimi kontuzjami dwóch zawodników, Adriana Miedzińskiego i Emila Pulczyńskiego.

W meczu o utrzymanie się w Ekstralidze  Tauron Tarnów pokonał Włókniarza Częstochowa 53:37.