Bartosz Zmarzlik

Autor: East News Bartosz Zmarzlik

Polacy ze srebrem w Speedway of Nations! Upadek Janowskiego zamknął im drogę po złoto

2021-10-17 19:27

Polacy wygrali sobotnią rywalizację w Speedway of Nations, do niedzielnego finału awansowali z 1. miejsca, ale ostatecznie nie zdołali sięgnąć po złoto! W decydującym, ostatnim biegu Bartosz Zmarzlik co prawda wygrał, ale fatalny upadek zaliczył Maciej Janowski, przez co to Brytyjczycy ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa i złotego medalu. Polacy ze srebrem, ale jest to pewien niedosyt.

Speedway of Nations: WYNIKI

W sobotnim zawodach Speedway of Nations Polacy zajęli pierwsze miejsce i znacznie przybliżyli się do strefy medalowej. W niedzielę Biało-Czerwoni utrzymali swoje prowadzenie i weszli do wielkiego finału zawodów w wielkim stylu z pierwszego miejsca. O złoty medal mogliśmy jednak drżeć, bowiem świetnie drugiego dnia jeździli Duńczycy i wydawało się, że mogą oni poważnie zagrozić naszym zawodnikom w walce o zwycięstwo. W decydującym barażu Duńczycy nie poradzili sobie jednak z Brytyjczykami, którzy w fazie zasadniczej zajęli 3. miejsce.

Finał zaczął się świetnie dla Polaków - Bartosz Zmarzlik wypalił do przodu i pewnie prowadził, ale do wygranej potrzeba było jeszcze tego, aby Maciej Janowski zajął przynajmniej 3., a najlepiej 2. miejsce. Maciej Janowski dzielnie walczył z Bewleyem i Lambertem, wskoczył na 3. miejsce, mocno walczył o 2. i wydawało się że spełni swoje zadanie. Niestety, w pewnej chwili stracił on panowanie nad swoją maszyną i zanotował upadek! Zasady finału są zaś takie, że sam Bartosz Zmarzlik wygrywając zdobył 4 punkty, zaś Brytyjczycy zajmując 2. i 3. miejsce zdobyli łącznie 5 "oczek" i to oni sięgnęli po złoto.