Sukces w Rajdzie Chorwacji. Kajetanowicz najlepszy w WRC3. Wypadek i zwycięstwo Ogiera

2021-04-25 17:35 Dariusz Chrabalowski
Kajetan Kajetanowicz - zawodnik LOTOS Rally Team
Autor: SnopkowskiArt.

Pierwszy tegoroczny start od razu przyniósł zwycięstwo. Kajetan Kajetanowicz (42 l.) z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wygrali klasę WRC3 w Rajdzie Chorwacji, zaliczanym do MŚ. Wyprzedzili załogę Fina Emila Lindholma o 1.14,6 min oraz Francuza Yohana Rossela. Dwie pierwsze załogi jechały na Škodach Fabiach Rally 2 evo. W klasyfikacji generalnej zwyciężył 7-krotny mistrz świata, Francuz Sebastien Ogier na Toyocie Yaris WRC pomimo kolizji na ulicy w niedzielny poranek.

Polska załoga objęła prowadzenie już na pierwszej pętli sobotniego etapu drugiego. Nie oddała go ani w sobotę po południu ani w niedzielę, gdy rozegrano cztery ostatnie odcinki specjalne.

„Kajto” ze Szczepaniakiem byli najszybsi na pięciu z 16 oesów, a na pozostałych notowali czasy w ścisłej czołówce WRC 3. To ich trzeci wygrany rajd i ósme miejsce na podium w tej klasie w MŚ.

Co więcej – pomimo znacznie wolniejszego od najgroźniejszych rywali auta zajęli w Chorwacji 11. pozycję w klasyfikacji generalnej.

A w „generalce” WRC walka trwała do ostatniej chwili. Lider rajdu Sebastien Ogier był przedmiotem małej kolizji na ulicach Zagrzebia na dojeździe do pierwszego niedzielnego OS. Kierowca prywatnego BMW chciał się ścigać z mistrzem, a efektem tego było zderzenie się bokami z Toyotą Ogiera. Prawe drzwi Toyoty były wklęśnięte, pojawiły się też kłopoty z zawieszeniem, przez co Francuz stracił po oesie prowadzenie, na rzecz Brytyjczyka Elfyna Evansa. Odzyskał je na ostatnim odcinku wygrywając w trzydniowych zmaganiach „o paznokieć” czyli 0,6 s.

Po trzech rajdach tegorocznych MŚ Ogier jest liderem z dorobkiem 61 pkt przed Belgiem Thierrym Neuville’em – 53 i Evansem – 51.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze