Szaleńczy zjazd z Czantorii. Kajetanowicz szusował autem jak na nartach

2021-02-21 0:43 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz
Autor: Kajto.pl Kajetan Kajetanowicz

Jak wjechało się na szczyt Czantorii, to dlaczego z niego nie zjechać? Kajetan Kajetanowicz (41 l.) postanowił zjechać ze stoku narciarskiego... swoją rajdówką! Zadanie nie tylko nie było proste, bo warunki na stoku nie są dostosowane do jazdy samochodem, ale wymagało też ogromnej odwagi, opanowania i umiejętności, które niewątpliwie posiada trzykrotny rajdowy mistrz Europy z Ustronia.

13/02/2021   Kajetanowicz wjechał autem na Czantorię    https://sport.se.pl/sporty-motorowe/kajetanowicz-wjechal-autem-na-czantorie-aa-Laff-Zw3t-Yhrk.html?preview=IDBLACiz3IDzc2Tfi/Op%2BIp5D/7hKWByj7yNtIYYKnw%3D

Po nocnym wjeździe na najwyższe wzniesienie Beskidu Śląskiego (995 m nad poziomem morza) Kajto spróbował tym razem z niego zjechać. Subaru Impreza prowadzona przez Kajetanowicza pędziła bardzo szybko. Było bardzo widowiskowo, bo spod kół wylatywały fontanny śniegu. Były też efektowne skoki i ostre zakręty. W pewnym momencie licznik prędkości zatrzymał się na liczbie 167...- Patrz jak mi się ręce trzęsą! Niesamowite, ale szybciej bym już chyba nie pojechał - mówił jak zawsze zadowolony Kajetanowicz. Nad bezpieczeństwem całego przedsięwzięcia czuwała zaprawiona w bojach ekipa Kolei Linowych Czantoria, która użyczyła swoich ratraków i skuterów śnieżnych zespołowi LOTOS Rally Team, a także pomogła zabezpieczyć trasę. Dzięki takiej organizacji czołowy kierowca rajdowy świata czuł się na karkołomnej trasie znacznie pewniej i dlatego wykręcił tak świetny wynik.

https://www.facebook.com/watch/?v=4097709303572408

Najnowsze