Tak wygląda z bliska poparzona dłoń kierowcy Formuły 1. Mocne zdjęcie!

2021-05-17 14:33 Marek Żochowski
Formuła 1, Romain Grosjean, ręka, dłoń, poparzenie
Autor: Twitter/marionjolles Poparzona dłoń Romaina Grosjeana, byłego kierowcy F1

Romain Grosjean to francuski kierowca wyścigowy, który przeżył dramatyczny wypadek podczas Grand Prix Bahrajnu jesienią ubiegłego roku. Dość szybko wrócił na padok, ale już nie wystąpił w poprzednim sezonie Formuły 1. Przeżył katastrofę bolidu, w której mógł spłonąć żywcem, skończyło się na poparzeniach i lekkich kontuzjach. Żona Francuza Marion pokazała jak obecnie wygląda z bliska dłoń jej męża. To mocny obrazek i kolejne przypomnienie, że w listopadzie 2020 r. Romain miał furę szczęścia.

Romain Grosjean miał po wypadku w Bahrajnie oparzenia rąk, a na lewej nodze nosił but ortopedyczny w związku z uszkodzeniem kostki. Ale to były praktycznie wszystkie obrażenia kierowcy, który cudem uniknął najgorszego. Jego bolid przy prędkości 220 km na godzinę wpadł w bandę, rozpadł się na dwie części i zaczął płonąć. Po 28 sekundach Grosjean wyskoczył z kokpitu i został uratowany, dzięki gigantycznemu postępowi w systemach bezpieczeństwa w Formule 1, jaki został poczyniony w ostatnich latach. Francuza uratował przede wszystkim system ochrony przy frontalnym zderzeniu – halo (tytanowy pałąk osłaniający kokpit i głowę). Do tego, że wyszedł bez szwanku z płonącej pułapki, przyczyniła się też ognioodporna tkanina nomex, z której wyprodukowane są stroje zawodników F1.

Potworna kraksa Grosjeana podczas GP Bahrajnu

Bahrajn był okropny

Ostatnio Grosjean udziela się z powodzeniem w amerykańskiej serii IndyCar, zajął drugą lokatę w niedawnych zawodach, co było jego pierwszym miejscem na podium od 2015 w F1. Grosjean startował z pierwszego pola startowego, które wywalczył zaledwie w trzecim starcie w tej kategorii wyścigowej. „Bahrajn był okropny, ale było to duże doświadczenie, a ludzie są naprawdę za mną i czuję to” – powiedział Grosjean. „Wsparcie, które mam, jest niesamowite. Widzieliście mnie wyłącznie uśmiechniętego w USA i cieszę się, że możemy się tu ścigać”.

Ręka, którą tak kocham

Tymczasem żona Romaina Marion Grosjean opublikowała na Twitterze mocną fotografię pokazującą dłoń małżonka z wyraźnymi śladami poparzeń. Dodała kilka wzruszających zdań: „Ta ręka, którą tak kocham... Ta ręka, którą znam na pamięć. Nosi obrączkę; trzyma trofeum. Ta ręka, z ciałem wytatuowanym przez żywotność”.

Romain Grosjean znowu w padoku Formuły 1. Utyka, ma opatrunki, ale jest w dobrym humorze [WIDEO]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze