Formuła 1, Romain Grosjean, ogień, wypadek, Bahrajn

i

Autor: Twitter Romain Grosjean o mało nie spłonął w wyniku wypadku na torze w Bahrajnie

Tak wygląda Romain Grosjean po MAKABRYCZNYM wypadku. Co on ma na rękach? [WIDEO]

2020-11-29 21:42

Romain Grosjean otarł się o śmierć podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Kierowca Haasa z ogromną prędkością wpadł w bariery bezpieczeństwa, po czym jego bolid najzwyczajniej w świecie eksplodował. Po 32 sekundach w płomieniach, Francuz wyskoczył z ognia o własnych siłach. Po chwili został przetransportowany do szpitala, gdzie zajęto się jego obrażeniami. Formuła 1 opublikowała pierwsze wideo z jego udziałem. Co oni mu założyli na ręce?

Jakim cudem Romain Grosjean wyszedł z potwornego wypadku podczas Grand Prix Bahrajnu bez szwanku? Na prostej po drugim zakręcie, Francuz próbował minąć kilku rywali. Niestety, jego koło zderzyło się z tym Daniiła Kwiata. Rosjanin w bocznym lusterku mógł obserwować, jak bolid rywala z toru wybucha rozerwany na pół. Zawodnicy w padoku łapali się za głowy, obserwując kolejne powtórki i widząc, jak ich kolega wychodzi z całej sytuacji bez szwanku.

32 sekundy płonął żywcem! Pierwsze informacje o stanie zdrowia Romaina Grosjeana

Potworna kraksa Grosjeana podczas GP Bahrajnu

Grosjean został przetransportowany do szpitala, gdzie zajęły się nim kolejne służby medyczne. Na pierwszym nagraniu, Francuz opowiedział, że czuje się dobrze. Przyznał też, że kiedyś był przeciwnikiem systemu HALO, ale zmienił na jego temat zdanie. W niedzielę 29 listopada uratował on jego życie! Jak czuje się sam zawodnik, który oczywiście z uśmiechem na ustach przekazał wiadomość do kibiców?

Naruszone miały zostać tylko dłonie i to na nich widać nietypowe opatrunki. Wszystko wskazuje na to, że nie są to jedynie bandaże, a specjalny opatrunek mający na celu chłodzić oparzenia. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie są ręce Grosjeana. O tym, szefowie i zawodnik Haasa dowiedzą się dopiero w poniedziałek po zdjęciu opatrunku.

Szalony wyścig dla Hamiltona! Bolid Grosjeana WYBUCHŁ, Stroll "dachował", auto Pereza płonęło

O tym, czy Grosjean wyjedzie na tor w Bahrajnie w przyszłym tygodniu dowiemy się w poniedziałek. Te informacje w rozmowie ze Sky Sports potwierdził szef Haasa, Gunther Steiner.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze