Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Mistrz o mistrzu

Tomasz Gollob szczerze wypowiedział się o Bartoszu Zmarzliku. Opinia legendy jest klarowna, znaczące zdania

2022-09-18 8:01

Polski sport znów wzbogacił się o kolejny wielki sukces sportowca. Bartosz Zmarzlik w tym sezonie nie miał sobie równych podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata i po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal. Historia napisała się na oczach kibiców, a Tomasz Gollob jest przekonany, że to nie ostatnie słowo Zmarzlika na światowych arenach. Legenda w pięknych słowach skomentowała sukces mistrza świata.

Bartosz Zmarzlik złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Świata zdobywał i w 2019 i w 2020 roku. Krótka przerwa nastąpiła w ubiegłym sezonie, ale teraz król żużla wrócił na tron. W ostatnich miesiącach reprezentant Polski jeździł znakomicie i z każdym kolejnym Grand Prix zbliżał się do trzeciego tytułu w karierze. Jego przewaga była na tyle duża, że już podczas przedostatnich zawodów mógł zapewnić sobie złoto.

Bartosz Zmarzlik został mistrzem świata! Polski żużlowiec znowu to zrobił, wspaniałe zwieńczenie GP Szwecji

Gollob o Zmarzliku. Piękne słowa legendy

I tak też zrobił. 27-latek awansował do półfinału z drugiego miejsca z 13 punktami na koncie, miał przewagę nad najgroźniejszym rywalem i był w znakomitej sytuacji. Jeszcze przed jego startem stało się jasne, że zakończy GP w Malilli przed Madsenem, gdyż Duńczyk miał defekt w pierwszym półfinale. Sukces Zmarzlika w rozmowie z portalem WP SportoweFakty skomentował Tomasz Gollob.

Bartosz Zmarzlik: Inaczej wraca się do domu, kiedy w drzwiach czeka syn [WYWIAD SUPER EXPRESSU]

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik to najwybitniejszy polski żużlowiec w historii?

- Bartek w Malilli wykonał zadanie i potwierdził, że jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego sezonu. Dobrze, że wykorzystał szansę na szybkie przypieczętowanie sezonu, bo w sporcie zawsze warto korzystać z takich okazji - stwierdził legendarny żużlowiec. Według Golloba nie ma obecnie zawodnika, który mógłby zagrozić Polakowi.

- Wśród obecnych uczestników nie ma nikogo, kto na dłuższą metę mógłby mu dorównać. Ja przynajmniej nie widzę żadnego zawodnika, który mógłby mu dorównać i przeszkodzić w marszu po kolejne tytuły. Moim zdaniem Bartek wygra jeszcze bardzo dużo i przegoni Tony'ego Rickardssona i Ivana Maugera. To jego czas, dlatego trzeba trzymać kciuki, by dobrze go wykorzystał - ocenił Gollob.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.
Najnowsze