Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra RELACJA NA ŻYWO: Leszczyńskie Byki w finale PGE Ekstraligi!

2020-09-28 19:33 MSo
Unia Leszno
Autor: Cyfra Sport

Pierwszy półfinał PGE Ekstraligi za nami! Pierwsze spotkanie zakończyło się minimalną wygraną leszczyńskich Byków, co mogło dawać nadzieje na duże emocje. Niestety, tak się nie stało! Lało się z chmur i lanie gospodarze spuszczali Falubazowi. Leszno wygrało 57:33 i w znakomitym stylu meldują się w finale PGE Ekstraligi! Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra 57:33

Unia: Sajfutdinow 11, Kołodziej 8, Smektała 12, Lidsey 8, Pawlicki 12, Szlauderbauch 2, Kubera 4

Falubaz: Tungate 3, Vaculik 9, Jepsen Jensen 7, Protasiewicz 9, Dudek 1, Krakowiak 2, Tonder 2, Kvech 0

Na żywo

Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra

Dziękujemy za obecność w czasie relacji na żywo! Przypominamy, że już niedługo także drugi półfinał - relacja również na Sport.se.pl.

Bieg 15, 57:33

Przykra lekcja dla młodzieżowców Fogo Unii Leszno. Kubera jechał po oczko, ale miał defekt. Szlauderbach dojeżdża trzeci, ale daaaleko za reprezentantami gości.

Młodzieżowcy Unii pojadą w ostatnim biegu! Jak sobie poradzą przeciwko Vaculikowi i Protasiewiczowi?

Bieg 14,

Smektała pędzi po trójkę, a Kołodziej naciska na Jepsena Jensena, ale Duńczyk świetnie się broni. Czwarty dojeżdża Tungate.

Składy biegów nominowanych!

Bieg 14: Jepsen Jensen, Smektała, Tungate, Kołodziej

Bieg 15: Sajfutdinow, Protasiewicz, Pawlicki, Vaculik

Bieg 13, 52:26

Ściganie w Lesznie! Ależ szkoda, że ten mecz już się kończy. Tasowali się Pawlicki, Jepsen Jensen i Kołodziej. Po zewnętrznej Kołodziej w ostatniej chwili wyprzedza Duńczyka. Kolejne 5:1! Co za zabawa!

Bieg 12, 47:25

Ciasno pojechali gospodarze i niewiele brakowało, a doszłoby do wywrotki! Mimo to, dowożą w duecie trzy punkty i po dwunastym biegu można ogłosić oficjalnie: Fogo Unia Leszno finalistą PGE Ekstraligi!

Bieg 11, 44:22

W końcu wiele mijania się zawodników! Protasiewicz jedzie pierwszy, ale szalenie goni go Sajfutdinow. Rosjanin dojeżdża z dwójką, a trzeci punkt dla gospodarzy wiezie Lidsey.

Za moment zaczynamy kolejny wyścig. Wszystko, by zdążyć rozegrać dwanaście wyścigów.

Bieg 10, 41:19

Szaleństwo na trybunach leszczyńskiego stadionu! Smektała ruszył znakomicie i jedzie pierwszy. Krakowiak jechał drugi, ale pędzący jak szalony Lidsey mija go bez problemu. 5:1!

Bieg 9, 36:18

Po zewnętrznej napędza się Vaculik, ale nie wyprzedził Sajfutdinowa. Tungate ucieka przed Kołodziejem i robi to skutecznie: dojeżdża z jednym oczkiem. Zabrakło ścigania w dziewiątym biegu.

Znowu się rozpadało!

Bieg 8, 33:15

Pawlicki pewnie ucieka Jepsenowi Jensenowi i Protasiewiczowi. Falubaz nie czuje się dziś dobrze na torze w Lesznie.

Świetna atmosfera wśród kibiców gospodarzy. Wiedzą, że już za kilka chwil będą świętować awans Unii do finału!

Kolejna przerwa na równanie toru.

Bieg 7, 30:12

To już staje się nudne. Doskonale wystartowali gospodarze, którzy jadą po kolejne pięć punktów. Unia robi dziś, co chce! Coraz bliżej oficjalnego poznania pierwszego finalisty.

Bieg 6, 25:11

Świetnie ruszył Pawlicki i bez większej historii dojechał do mety. Za jego plecami goście, na których cały czas naciskał Kubera. Nie dał jednak rady ich wyprzedzić.

Bieg 5, 22:8

Znakomity bieg gospodarzy ku wielkiej radości gości. Smektała i Lidsey ruszyli znakomicie, ale rozdziela ich Jepsen Jensen. Nie na długo! Lidsey wraca na drugie miejsce. 14 punktów różnych w tym spotkaniu, 16 w dwumeczu.

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 4, 17:7

17:7 po czterech wyścigach. Gospodarze powoli uciekają Falubazowi. Gospodarze lepiej wystartowali, ale Protasiewicz znakomicie się napędził po zewnętrznej. Kołodziej minął kolegę i wygrał w PGE Ekstralidze po raz 500-tny!

Zapraszamy na relację z rewanżowego spotkania półfinałowego PGE Ekstraligi Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra. Początek spotkania o 18:30!

Przed tygodniem podopieczni Piotra Barona wygrali w Zielonej Górze 46:44, ale mogli i powinni wygrać wyżej. Falubaz nie zachwycał, ale ma w składzie dwóch jeźdźców, którzy ciągną zespół w górę. Są to Martin Vaculik, który wywalczył 10 punktów oraz zdobywca 11 oczek (z 3 bonusami) Patryk Dudek. Najskuteczniejszym zawodnikiem „Byków” z Leszna był Emil Sajfutdinow, który zdobył 11 punktów z bonusem.

Najnowsze