Bolid Alpine F1 Team

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC Bolid Alpine F1 Team

Transferowe domino

Wielkie zamieszanie w świecie Formuły 1! Alpine ogłosiło nowego zawodnika, on o tym nie wiedział

2022-08-02 21:39

Zrobiło się gorąco w świecie „królowej motorsportu”. Olbrzymie zamieszanie dotyczy ekipy Formuły 1 Alpine. Najpierw Fernando Alonso poinformował o odejściu do ekipy Astona Martina. W jego miejsce wejść ma Oscar Piastri. Ekipa oficjalnie potwierdziła jego zakontraktowanie, choć… na razie zaprzecza temu sam kierowca!

Zamieszanie transferowe w świecie Formuły 1 zaczyna się w środku sezonu 2022. Efekt domina rozpoczął się od ogłoszenia zakończenia kariery przez Sebastiana Vettela. - Oscar Piastri zastąpi od przyszłego sezonu Hiszpana Fernando Alonso w występującym w mistrzostwach świata Formuły 1 teamie Alpine - poinformował zespół z siedzibą w Enstone w Wielkiej Brytanii. Obecnie 21-letni Australijczyk jest kierowcą rezerwowym tej ekipy. Takie informacje przekazała ekipa, choć sam zawodnik stwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że niczego o tym nie wie.

Przerażająca relacja lekarza, który ratował Roberta Kubicę. Myślał, że Polak już nie żyje

Alpine: Piastri będzie naszym kierowcą. Piastri: To nieprawda!

Oscar Piastri postanowił odnieść się do tej sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Twitterze zaprzeczył informacjom przekazanym przez Alpine.

- Bez mojej akceptacji, Alpine F1 Team opublikowało późnym popołudniem komunikat prasowy, że będę ścigał się z nimi w następnym sezonie. To nieprawda i nie podpisałem kontraktu z Alpine na sezon 2023. Nie będę jeździł dla Alpine w przyszłym roku – napisał Piastri na Twitterze.

F1: Alonso przechodzi do Astona Martina. Piastri w Alpine?

W poniedziałek poinformowano, że Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 (2005 i 2006), przeniesie się w 2023 roku do teamu Aston Martin. Zajmie tam miejsce Niemca Sebatiana Vettela, który postanowił zakończyć karierę.

Fani Roberta Kubicy będą zrozpaczeni. Zapadła ważna decyzja, tego się już nie odkręci

W zespole Alpine Piastri miałby ścigał się u boku Francuza Estebana Ocona. Doświadczenie zbierał m.in. w Formule 3, w której przed dwoma laty wywalczył tytuł mistrzowski, i Formule 2. Czy tak rzeczywiście się stanie? Kibicom z pewnością przyjdzie się przekonać o tym w najbliższym czasie.

Robert Kubica Impact 2022
Sonda
Interesujesz się Formułą 1?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze