Wiemy, kto jest najbardziej rozpoznawalnym żużlowcem w Polsce. Wielka zmiana!

2020-11-18 14:35 PO
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik poprowadził Stal do zwycięstwa.

Jeszcze niedawno polskim królem żużla był Tomasz Gollob (49 l.), ale teraz palmę pierwszeństwa dzierży już Bartosz Zmarzlik. 25-latek jest najpopularniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi, która jest przecież najlepszą żużlową ligą świata.

Z badań przeprowadzonych przez Pentagon Research wynika, że żużlowca Stali Gorzów rozpoznaje 52. procent osób deklarujących zainteresowanie żużlem. Na drugim miejscu jest Tai Woffinden (20 proc.), a na trzecim Janusz Kołodziej (15 proc.). Wśród zawodników wzbudzających największą sympatię pierwszy znów jest Zmarzlik (64 proc.), przed Jarosławem Hampelem (35 proc.) i Piotrem Protasiewiczem (21 proc.).

Bartosz Zmarzlik SPECJALNIE dla SE o złocie, ojcostwie i rodzinie. Takiego WYWIADU jeszcze nie było!

- Przyzwyczaiłem się do zainteresowania wokół mnie. To jest, że tak powiem, konsekwencja sukcesu i trzeba nauczyć się z tym żyć. Ja patrzę na to trochę też inaczej, bo dzięki temu dyscyplina, którą uprawiam, ma swoje 5 minut. Dzięki temu więcej osób może zobaczyć co robię i jakie sukcesy osiąga nasz kraj w żużlu. Niech choćby kilka osób więcej pokocha speedway i już będzie dobrze – mówił niedawno „Super Expressowi” Zmarzlik.

Zobacz jakie auta ma prywatnie Robert Kubica. Od porsche do... lawety!

Jan Tomaszewski bez litości: Brzęczek jest do zwolnienia! | Futbologia
Najnowsze