Maciej Janowski

i

Autor: AP Maciej Janowski

WZRUSZAJĄCE słowa Janowskiego po wygranej we Wrocławiu. Jest LIDEREM klasyfikacji GP

2020-08-29 22:09

Maciej Janowski w imponującym stylu wygrał drugą rundę cyklu Speedway Grand Prix 2020. Lokalny bohater wprawił w ekstazę publiczność, zgromadzoną na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. "Magic" tuż po zawodach zwrócił się do swoich kibiców i podziękował za bezcenne wsparcie. Zobaczcie co powiedział lider miejscowej Sparty.

To był wieczór Macieja Janowskiego. W piątek był drugi, ale w sobotę nie zostawił złudzeń. "Magic" w fenomenalnym stylu wygrał drugą rundę cyklu SGP 2020. Pomylił się tylko raz, w fazie zasadniczej. W decydujących momentach nie było na niego mocnych. Polak jest liderem klasyfikacji generalnej z 38 punktami i wysłał rywalom jasny sygnał - ja chcę walczyć o złoty medal. Wzruszony zawodnik zabrał głos tuż po decydującej gonitwie.

- Dziękuję wszystkim z mojego teamu, bo wykonali niesamowitą pracę. Gdy jechałem, to słyszałem stadion, który skandował moje imię i nazwisko. Dodawało mi to energii, ale jednocześnie nie ułatwiało zadania. Na szczęście podołałem wyzwaniu. Jesteście niesamowici! Pamiętam, gdy w młodości ścigałem się z kolegami po poręczach przy trybunie nr 4. Marzenia się spełniają - powiedział wzruszony Maciej Janowski.

Kibice we Wrocławiu byli wniebowzięci. Nie dość, że Janowski wygrał, to za jego plecami zameldował się inny lokalny bohater - Tai Woffinden. Podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik, co dopełniło radości polskich kibiców. Wieczór na Olimpijskim zapamiętamy nie tylko dzięki sukcesom "Biało-Czerwonych". Pod względem sportowym to były po prostu genialne zawody. Mnóstwo mijanek i znakomita walka żużlowców sprawiły, że fani na moment zapomnieli, że trwa pandemia. Obiekt unosił się nad ziemią. Życzymy sobie i państwu kolejnych tego typu wydarzeń!

Legendy światowego żużla. Wiesz o nich wszystko?

Pytanie 1 z 10
Ile złotych medali DRUŻYNOWEGO PUCHARU ŚWIATA ma na swoim koncie Tomasz Gollob?
Jan Tomaszewski: Lewandowski to najlepszy polski piłkarz w historii!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze