Zmarzlik przybliżył Stal do finału. Dużo emocji w fazie play-off PGE Ekstraligi

2020-09-21 13:22 MF
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Rozgrywki żużlowe w naszym kraju wkroczyły w decydującą fazę, a w pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi Sparta pokonała we Wrocławiu Stal Gorzów 46:44. Wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatnim biegu, w którym Tai Woffinden i Maciej Janowski pojechali na 4:2 z parą Anders Thomsen/Bartosz Zmarzlik.

Co prawda, mistrz świata w finałowym biegu przyjechał na ostatnim miejscu, ale w całym meczu prezentował się znakomicie i zdobył cenne 10 punktów (z dwoma bonusami). Tym samym, zawodnik Stali udowodnił, że w ostatnich tygodniach jest w kosmicznej formie, a zwycięstwa w Grand Prix Czech w Pradze nie są przypadkiem. Nasz mistrz jest na jak najlepszej drodze do obrony tytułu IMŚ, który wywalczył w poprzednim roku.

Wrocławscy kibice martwią się, że dwupunktowa przewaga może nie wystarczyć w rewanżu na stadionie w Gorzowie…

W zupełnie odmiennych nastrojach są kibice Unii Leszno, która w półfinale pokonała w Zielonej Górze Falubaz 46:44. Przy Wrocławskiej 69 pokaz jazdy na żużlu dał fenomenalny w tym sezonie Emil Sajfutdinow, który zdobył 11 punktów z bonusem.Biorąc pod uwagę rewanż na własnym stadionie, „Byki” mają autostradę do finału.

Mecze rewanżowe w niedzielę.

Najnowsze