Corinna Schumacher

i

Autor: PAP / SASCHA STEINBACH Corinna Schumacher

Wyjątkowe chwile

Żona Michaela Schumachera nie mogła powstrzymać łez. Emocjonalna reakcja, legendarny kierowca został odznaczony

2022-07-22 11:21

Fani Formuły 1 z pewnością nie zapomnieli o Michaelu Schumacherze. Legendarny kierowca zniknął z przestrzeni publicznej po fatalnym wypadku, do którego doszło w grudniu 2013 roku. Od tamtej pory informacje o Niemcu są ściśle chronione, a o wszystko dba jego żona. Corinna Schumacher dzielnie znosi cierpienie męża, jednak w końcu nie wytrzymała. Nie była w stanie powstrzymać łez i publicznie zareagowała niezwykle emocjonalnie.

W grudniu 2013 roku serca fanów F1 zabiły zdecydowanie szybciej. Podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach Schumacher miał wypadek. W jego wyniku doznał poważnych obrażeń głowy i spędził kilka miesięcy w stanie śpiączki. Lekarze określali jego stan jako krytyczny, ale na szczęście udało się go uratować. Był to jednak moment, który odmienił życie rodziny legendarnego kierowcy. Siedmiokrotny mistrz świata zniknął z przestrzeni publicznej, a kontrolę w dużej mierze przejęła jego żona. Corinna zaczęła podejmować kluczowe decyzje. Jedną z nich było utajnienie jakichkolwiek informacji o stanie zdrowia 53-latka. Od momentu feralnego wypadku brakuje tych wieści w przestrzeni publicznej. Kibice byli najbliżej mistrza F1 w zeszłym roku, gdy Netflix przygotował specjalny dokument o jego życiu. Wówczas małżonka Schumachera otworzyła się tak szczerze po raz pierwszy.

Żona Schumachera nie wytrzymała. Musiała to wyrzucić z siebie. Poruszające słowa

Podczas lipcowego GP Wielkiej Brytanii doszło do potwornego wypadku!

Corinna Schumacher nie mogła powstrzymać łez. Emocjonalna reakcja

53-latka niechętnie udziela się w mediach, ale dba o interesy męża. W środę (20 lipca) reprezentowała go podczas specjalnej uroczystości w Kolonii. Podczas niej odznaczono Schumachera najwyższym wyróżnieniem państwowym landu Nadrenia Północna-Westfalia. Nagrodę w imieniu legendarnego kierowcy odebrał Jean Todt, który spędził z nim najlepsze lata w Ferrari. Teraz miał okazję przemówić w pięknych słowach, co rozkleiło Corinnę. Żona Schumachera zalała się łzami.

Robert Kubica wraca do F1! To już nieuniknione, znakomite wieści dla polskich kibiców

Robert Kubica Impact 2022

Michael ma wokół siebie wyjątkowych ludzi. W pewnym sensie on sam też jest wyjątkowy. Corinna, Mick i Gina stali się dla mnie szczególnymi osobami. Traktuję ich jak rodzinę - mówił 76-latek. W ceremonii wzięły udział Corinna i Gina Schumacher, ale zabrakło Michaela i Micka, którego nieobecność tłumaczono chorobą. Z kolei siedmiokrotny mistrz świata F1 nie pojawił się publicznie od momentu wypadku. Nie stracił jednak kontaktu z przyjaciółmi.

Nie tęsknię za Michaelem. Widuję go. Razem oglądamy wyścigi. Tęsknię jednak za tym, co robiliśmy kiedyś wspólnie - wyznał Todt. - Widzę się z nim co najmniej dwa razy w miesiącu - dodał. W rozmowie z RTL podkreślił specjalną więź z Schumacherami. - Nie zostawiam go samego. On, Corinna, cała rodzina Schumacherów - razem mieliśmy tyle wspólnych przeżyć - stwierdził Francuz. Doskonale rozumie też emocjonalną reakcję żony kierowcy.

- To po prostu naturalny odruch. Nikt nie planował, że ta ceremonia będzie tak emocjonalna, że Corinna aż wyleje łzy. Jednak czasem dobrze stracić nad sobą kontrolę, dać upust swoim emocjom - powiedział w rozmowie z "Bildem".

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze