Zwycięzca ze skazą. Sébastien Ogier ukarany

2021-04-26 0:32
Sebastien Ogier
Autor: Volkswagen Sebastien Ogier

Wygrał Rajd Chorwacji, ale pozostawił niesmak. Sébastien Ogier, który uczestniczył w wypadku na ulicach Zagrzebia, zapłaci dwie kary pieniężne. Nie został jednak pozbawiony wygranej.

Sébastien Ogier ukarany został przez dwie instytucje. Komisarze samochodowej federacji FIA nałożyli na niego grzywnę 5000 euro, a ponadto odsunięciem od jednego startu w mistrzostwach WRC w zawieszeniu do 26 października. Powodem jest opuszczenie miejsca wypadku (kolizji) w sytuacji, gdy funkcjonariusz policji próbował zatrzymać auto Ogiera. Francuz nie został uznany przez FIA winnym wypadku, ale jego zachowanie określono jako niedopuszczalne. Chcąc uniknąć kary za spóźnienie na starcie 17. odcinka specjalnego ponoć odepchnął policjanta i odjechał. Tymczasem regulamin rajdów samochodowych mówi, że na odcinkach dojazdowych (czyli poza Oesami) kierowca musi zachować przepisy ruchu drogowego.

Ogier dostał też mandat 2000 euro od chorwackiej policji, bo odjeżdżając z miejsca wypadku przejechał na czerwonym świetle.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze