Adama Kownackiego czeka "Nordycki Koszmar"? Polski bokser poznał rywala

2020-01-18 9:22 Rafał Olszewski
Adam Kownacki
Autor: Wojciech Kubik Adam Kownacki świętuje kolejne zwycięstwo

Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej Adam Kownacki (30 l., 20-0, 15 KO) poznał kolejnego rywala. 7 marca zmierzy się z Finem Robertem "Nordyckim Koszmarem" Heleniusem (36 l., 29-3, 18 KO) w walce wieczoru gali na nowojorskim Brooklynie. Takim obrotem spraw nie jest zachwycony Amerykanin Dominic Brezeale (34 l., 20-2, 18 KO), który również był przymierzany do starcia z Polakiem.

Walka z Robertem Heleniusem będzie 21. pojedynkiem w karierze Polskiego zawodnika mieszkającego na stałe w Nowym Jorku. Adam, który w rankingach bokserskich federacji zajmuje bardzo wysokie miejsca (3. WBO, 3. IBF, 3. WBA, 8. WBC) wciąż czeka jednak na swoją mistrzowską szansę i ma nadzieję, że walka z Finem przybliży go o kolejny krok do tego celu.

Takim obrotem spraw nie jest jednak zachwycony Amerykanin Dominic Breazeale, który przez dłuższy czas również był brany pod uwagę jako potencjalny rywal Polaka.

- Kownacki wolał spotkać się ze skończonym Heleniusem, zamiast dać kibicom ciekawą walkę ze mną. On jednak woli budować swój rekord bezpiecznymi zwycięstwami i walkami, ale pewnego dnia będzie musiał podjąć wyzwanie i ryzyko - stwierdził Breazeale.

Polak ma jednak odmienne zdanie:

- Teoretycznie Helenius to rzeczywiście słabszy rywal niż Breazeale, ale często w boksie bywa tak, że ci "słabsi" rywale okazują się silniejsi i dają ciężkie walki, a ci teoretycznie mocni prezentują się słabo. Ja nastawiam się na twardy bój - podsumował.