Boks: Albert Sosnowski i Witalij Kliczko będą walczyć o mistrzostwo świata (GALERIA)

2010-03-09 10:20

Jeszcze niedawno mało kto traktował go poważnie. Teraz Albert Sosnowski (31 l.) będzie walczył z Witalijem Kliczką (39 l.) o najpoważniejszy tytuł w zawodowym boksie - mistrzostwo świata królewskiej wagi ciężkiej prestiżowej federacji WBC. O walce napisał niemiecki dziennik "Bild", blisko współpracujący z mistrzem świata.

Witalij Kliczko to najlepszy bokser wagi ciężkiej na świecie. Stoczył 41 zawodowych walk, wygrał 39, z czego 37 przez nokaut.

Zobacz galerię zdjęć Sosnowskiego

Przegrał tylko dwa razy, ostatnio siedem lat temu. Do walki dojdzie pod koniec maja, prawdopodobnie na wypełnionym po brzegi 60-tysięcznym stadionie Schalke Gelsenkirchen. Albert będzie drugim Polakiem w historii, który powalczy o pas mistrza świata wagi ciężkiej. Wcześniej czterech szans nie wykorzystał Andrzej Gołota (42 l.).

Patrz też: Albert "Smok" Sosnowski pławi się w luksusie

Witalij Kliczko długo negocjował z Nikołajem Wałujewem (37 l.). Jednak żądania "Bestii ze Wschodu" (2,5 mln dolarów plus prawa telewizyjne) były nie do zaakceptowania przez obóz mistrza świata. Polak był znacznie tańszy: wysokość kontraktu jest objęta tajemnicą, ale "Bild" sugeruje, że jest to co najmniej milion dolarów.

Przeczytaj koniecznie: Sosnowski z raperami

Już w środę, tylko w "Super Expressie", ekskluzywne wywiady z Albertem Sosnowskim i jego promotorem Krzysztofem Zbarskim (38 l.).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze