Andrzej Fonfara w nowej roli. Podpisał kontrakt z pierwszym zawodnikiem

2020-04-03 15:46 MC
Andrzej Fonfara i Michał Olaś
Autor: Facebook/olasboks Andrzej Fonfara i Michał Olaś

Andrzej Fonfara w ubiegłym roku zakończył karierę, jednak cały czas boks jest mu bardzo bliski. Teraz będzie się realizował w roli menedżera pięściarzy. Jego pierwszym podopiecznym został niepokonany na zawodowych ringach Michał Olaś.

"Kontrakty podpisane! Kolejny krok do realizacji marzeń wykonany. Zaufanie - to zdecydowało o tym, że związałem się z Fonfara Management. Od kiedy zacząłem odnosić sukcesy w boksie olimpijskim a później w lidze WSB, interesowali sie mną prawie wszyscy polscy promotorzy bokserscy. Nigdy nie czułem tej "chemii", tego że moje dobro i moje interesy będzie traktowane priorytetowo. Dziś wiem, że warto było czekać tyle lat. Na każdego przychodzi pora i dla każdego jest przypisany inny czas. A mój czas właśnie się zaczyna!" - napisał Olaś na Facebooku.

Marcin Najman: Nie wyzwałem Tomasza Adamka. Po prostu uważam, że wygrałbym w MMA

Fonfara to były mistrz świata IBO w wadze półciężkiej. W trakcie kariery stoczył 35 pojedynków. Jego bilans to 30 zwycięstw i pięć porażek. Walczył między innymi z Adonisem Stevensonem, Julio Cesarem Chavezem Jr, Nathanem Cleverly, Joe Smithem Jr czy Chadem Dawsonem. Karierę zakończył w lutym 2019 roku.

Olaś stoczył do tej pory dziewięć walk na zawodowych ringach. Wygrał wszystkie, w tym osiem przed czasem.

Najnowsze