Polska Laila Ali chce olimpijskiego złota

2008-12-02 5:00 Karma

Polska mistrzyni świata w boksie Karolina Michalczuk (27 l.) chce zdobyć olimpijskie złoto. Dlatego nie podpisuje zawodowego kontraktu.

Jeszcze niedawno zastanawiała się nad przejściem za zawodowstwo. Ale nie będzie nową Lailą Ali, bo od soboty Karolina Michalczuk myśli już zupełnie o czym innym.

- Chcę zdobyć dla Polski złoty medal olimpijski. Tylko tego brakuje w mojej kolekcji - wyznaje bokserka Paco Lublin, która przed trzema laty została mistrzynią Europy, a w ten weekend w Ningbo (Chiny) mistrzynią świata w kat. 54 kg.

- Najlepsza na świecie mogłam być już na poprzednim czempionacie. Już wtedy powiedziałam sobie, że muszę się odkuć. Jak coś postanowię, to na bank tak będzie - mówi z pewnością w głosie.

Tym razem, mimo przegranej pierwszej rundy 1:4, Polka wygrała finałową walkę z Nicolą Adams 10:6. - Walczyłam z nią w tym roku na mistrzostwach Unii Europejskiej. Pomyślałam, że skoro tam ją pokonałam, to i tu nie może być inaczej. I w kolejnych dwóch rundach wzięłam się do roboty - opisuje Karolina.

Ma trzech braci, na których w młodości wypróbowywała siłę swoich pięści. - Do dziś mi to wypominają. Na treningach też zresztą boksuję z mężczyznami. I choć są o kilka kilogramów ciężsi, to za każdym razem widzę w ich oczach strach - wyznaje pięściarka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze