Michał Cieślak

i

Autor: fot. Zbigniew Ratyński Michał Cieślak zakończył sparingi przed walką z Lawrencem Okoliem

Cieślak zakończył sparingi! Teraz czas na łapanie świeżości, w środę wylot na walkę o mistrzostwo świata

2022-02-18 20:40

Michał Cieślak w piątek zakończył okres sparingowy przed zaplanowaną na 27 lutego w Londynie walką z Lawrencem Okoliem. Stawką pojedynku będzie należący do Brytyjczyka pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Teraz będzie czas na chwilę odpoczynku i łapanie świeżości. Cieślak wraz z teamem wylecą do Anglii w najbliższą środę.

Cieślak pierwszy sparing przed walką z Okoliem odbył 12 stycznia. Wtedy jego rywalem był mierzący ponad dwa metry Damian Knyba i w piątek, na ostatnim sparingu, panowie także spotkali się między linami. W między czasie sparingpartnerami Polaka byli m.in. Ukraińcy Wiktor Wychryst oraz Wiaczesław Żywotjagin oraz rodacy Mateusz Bereźnicki i Michał Soczyński.

Wach tak lekki nie był od prawie pięciu lat! W sobotę Polaka czeka piekielnie trudna walka

Ten najtrudniejszy i najcięższy okres przygotowań już zatem za Cieślakiem. Teraz czas na łapanie świeżości i dynamiki. Do Londynu Cieślak wyleci w środę. Będą mu towarzyszyć trenerzy Andrzej Liczik oraz Karol Kosak oraz współpromotor Zbigniew Ratyński.

W Londynie przed walką czekają na Cieślaka obowiązki medialne - w czwartek trening, w piątek konferencja prasowa i ważenie w sobotę. Gala zaplanowana jest z kolei na niedzielę.

W piątek informowaliśmy, że huragan zniszczył część dachu londyńskiej O2 Areny i organizatorzy zastanawiali się nawet nad przełożeniem pojedynku o pas WBO na późniejszy termin. Po kilku godzinach Zbigniew Ratyński powiedział nam, że na razie nic się nie zmienia, dach ma być w najbliższych dniach naprawiony i walka powinna się odbyć zgodnie z planem!

Zbigniew Raubo o walce Cieślaka o pas mistrza świata. Zwraca uwagę na jeden ważny detal, to będzie klucz do wygranej [TYLKO U NAS]

Raubo, Szpilka, Kostyra. Eksperci typują walkę Cieślak - Okolie
Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Michał Cieślak o walce z Okoliem o pas mistrza świata
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze