Mariusz Wach i Arslanbek Machmudow

i

Autor: fot. facebook.com/eottmboxing Mariusz Wach i Arslanbek Machmudow

Wach tak lekki nie był od prawie pięciu lat! W sobotę Polaka czeka piekielnie trudna walka

2022-02-18 19:32

W nocy z sobotę na niedzielę polskiego czasu Mariusz Wach skrzyżuje rękawice z niepokonanym Arslanbekiem Machmudowem. Naszego pięściarza czeka arcytrudne zadanie, ale podopieczny Piotra Wilczewskiego zapewnia, że do Kanady nie pojechał po pieniądze, a po wygraną. Panowie są już po oficjalnym ważeniu. Wach nie był tak lekki od blisko pięciu lat!

Wach ma 42 lata, ale nadal nie unika trudnych wyzwań. I walka z Machmudowem jest na to najlepszym dowodem. Rosjanin to król nokautów - wszystkie 13 walk wygrał przed czasem, w tym aż dziesięć w pierwszej rundzie. Bukmacherzy i eksperci nie dają Polakowi większych szans, ale Wach zbytnio się tym nie przejmuję.

Huragan zniszczył dach hali, w której Polak miał się bić o mistrzostwo świata! Walka zagrożona! [TYLKO U NAS]

- Zdaję sobie sprawę, że wybrałem najtrudniejszego rywala z możliwych, ale ja się nie boję jego siły. Będę musiał uważać w pierwszych kilku rundach, ale jak je przetrwam, to potem ja będę rozdawać karty. Nie poleciałem do Montrealu po kasę, poleciałem wygrać tę walkę. Interesuje mnie tylko zwycięstwo! - powiedział nam Wach.

W piątek panowie wzięli udział w oficjalnym ważeniu. Machmudow wniósł na wagę 117,5 kg, Wach - 118,3 kg. Polak po raz ostatni tak lekki był w marcu 2017 roku. Wtedy jego rywalem był Erkan Teper - Wach ważył 117 kg i to on cieszył się ze zwycięstwa. To była duża niespodzianka i teraz liczymy na powtórkę!

- Zaczynałem przygotowania ważąc ponad 140 kg, więc zgubiłem ponad 20 kg. Dobrze się czuję, będę szybszy niż zazwyczaj i zrobię wszystko, by pokonać Machmudowa - dodał Wach.

Zbigniew Raubo o walce Cieślaka o pas mistrza świata. Zwraca uwagę na jeden ważny detal, to będzie klucz do wygranej [TYLKO U NAS]

Mariusz Wach przed kolejnym arcytrudnym wyzwaniem. "Będę musiał mieć się na baczności"
Mariusz Wach: Jestem chętny na walkę z Tomaszem Adamkiem, ale on nie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze