Zbigniew Raubo, Michał Cieślak i Lawrence Okolie

i

Autor: fot. Mark Robinson/Matchroom Boxing/Super Express Zbigniew Raubo czeka na walkę Michał Cieślak - Lawrence Okolie

Zbigniew Raubo o walce Cieślaka o pas mistrza świata. Zwraca uwagę na jeden ważny detal, to będzie klucz do wygranej [TYLKO U NAS]

2022-02-16 10:46

Michał Cieślak powoli kończy przygotowania do zaplanowanej na 27 lutego w Londynie walki o pas mistrza świata. Jego rywalem w O2 Arenie będzie Lawrence Okolie, aktualny czempion federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Pierwszym Polakiem, który rywalizował z Brytyjczykiem, był na igrzyskach w Rio de Janeiro Igor Jakubowski. Jego trenerem był wtedy Zbigniew Raubo. - Michał nie ma prawa się zawahać, nie ma prawa nawet pomyśleć, że jest słabszym zawodnikiem - powiedział nam Raubo.

Jakubowski przegrał dwie pierwsze rundy z Okoliem i choć trzecią sędziowie wypunktowali dla niego, to ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się Brytyjczyk. Trenerowi Raubo do dziś trudno się pogodzić z takim przebiegiem walki.

- Miałem okazję obserwować i poznać Okoliego w 2015 roku na zgrupowaniu w Sheffield. Była tam cała plejada gwiazd europejskiego oraz światowego boksu i ten Okolie nie był tam jakąś wybitną jednostką. Był po prostu jednym z nich, ani lepszy ani gorszy. Sparował wtedy z Igorem i to była rywalizacja dwóch równorzędnych przeciwników. Z kolei w Rio to bardziej Igor przegrał, niż Okolie wygrał. Igor za ostrożnie podszedł do tej walki, a później po prostu zabrakło czasu. Gdyby w połowie drugiej rundy zrobił to co w trzeciej, to wygrałby tę walkę bez problemu - zdradził Raubo w rozmowie z "Super Expressem".

Szpilka szczerze o walce Cieślaka! Dla niego to morderca o twarzy mordercy, mówi o wyrywaniu serca [TYLKO U NAS]

Potem, już na zawodowstwie, Okolie poradził sobie bez większego problemu z trzema kolejnymi Polakami - Łukaszem Rusiewiczem, Nikodemem Jeżewskim i Krzysztofem Głowackim. 27 lutego na jego drodze stanie kolejny z biało-czerwonych. Trener Raubo wierzy, że Cieślak pomści rodaków i sięgnie po upragniony tytuł mistrza świata.

- Od czasu igrzysk w Rio minęło sześć lat - Okolie jest już lepszym bokserem, ale i Michał nie spał przez ten czas. To już nie jest ten Cieślak nerwus co kiedyś, jest bogatszy o te sześć lat doświadczenia, spokoju, zdrowego rozsądku. Walka odbędzie się na terenie Okoliego, ale jeśli Michał wytrzyma presję, to jest w stanie wygrać. Na razie jest 0:0.

To jedna z najważniejszych osób w teamie Cieślaka! Wspiera go od ośmiu lat. "Traktuję Michała jak bardzo bliskiego przyjaciela, jak syna" [TYLKO U NAS]

Trener Raubo nie ma wątpliwości, że kluczową rolę w Londynie odegra głowa.

- Przetrwał psychicznie wyjazd do Afryki i walkę z Makabu, więc powinien sobie poradzić także w Londynie. Nie ma prawa się zawahać, nie ma prawa nawet pomyśleć, że jest słabszym zawodnikiem. Wszystko jest w głowie. Jeden i drugi wie co ma zrobić z rękami, potrafią machać, pokazali to już w niejednej walce. Teraz będzie gra nerwów i wygra ten, kto lepiej wytrzyma to psychicznie, a nie ten, co ma więcej siły w łapach. Michał ma duże szanse być trzecim mistrzem świata, który przychodzi tu na salę (gym Knockout Promotions w Warszawie, gdzie rozmawialiśmy z trenerem, red.) po Krzysztofie Włodarczyku i Krzysztofie Głowackim - zakończył Raubo.

Głowacki o walce Cieślaka: Michałowi nie zabraknie prądu, wróci do Polski z pasem mistrza świata! [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Raubo, Szpilka, Kostyra. Eksperci typują walkę Cieślak - Okolie
Michał Cieślak o walce z Okoliem o pas mistrza świata
Najnowsze