Michał Cieślak

Autor: fot. Sebastian Wielechowski/Super Express Michał Cieślak

Ekspresowa robota Cieślaka. Walka o pas mistrza świata o krok! [GALERIA]

2021-05-14 22:37

Michał Cieślak pokonał Rosjanina Jurija Kaszińskiego przez nokaut techniczny w eliminatorze do tytułu mistrza świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej. Sędzia już w pierwszej rundzie przerwał walkę, która była głównym punktem gali Polsat Boxing Night 10 w Warszawie.

Pojedynek trwał zaledwie minutę i 53 sekundy, a arbiter ringowy zakończył go po prawym sierpowym polskiego pięściarza, po którym Rosjanin zachwiał się i utknął w linach. - Jestem trochę zniesmaczony, że tak szybko się skończyło - powiedział Cieślak bezpośrednio po walce.

Polsat wchodzi w boks na grubo! "Tylko w ten sposób można przełamać pięściarski kryzys nad Wisłą"

Ponad rok temu Cieślak przegrał w Kinszasie na punkty z Ilungą Makabu o pas czempiona federacji WBC. W grudniu pokonał przed czasem Taylora Mabikę. Łącznie ma na koncie 21 zwycięstw, w tym 15 przez nokaut, i jedną porażkę.

Przed piątkową walką Kaszinski zajmował w rankingu IBF czwarte miejsce, a Cieślak - ósme. Mistrzem świata jest Łotysz Mairis Briedis (27-1, 19 KO). Niedawno w mediach pojawiła się informacja o możliwej jego walce w kategorii ciężkiej z Mariuszem Wachem (36-7, 19 KO). Gdyby do niej doszło, wówczas Briedis mógłby zrezygnować z pasa mistrzowskiego.

Lech Wałęsa bez litości o Andrzeju Gołocie! Wysnuł kuriozalną propozycję, przypomniał jego złe chwile

Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?