Anthony Joshua, Robert Helenius

i

Autor: AP PHOTO Anthony Joshua, Robert Helenius

Boks na najwyższym poziomie

Helenius padł jak kłoda! Koszmarny nokaut! Anthony Joshua zdemolował rywala i bezlitośnie zgasił mu światło WIDEO

2023-08-13 0:52

Przed rozpoczęciem walki Joshua - Helenius zdecydowana większość fanów wskazywała, że Anglik zakończy to starcie przed czasem. Nie mylili się. W siódmej rundzie Fin padł jak rażony piorunem po mocarnym uderzeniu prawym w wykonaniu Joshuy. Z Heleniusa nie było czego zbierać, a sędzia natychmiast zarządził koniec pojedynku widząc, jak Fin bezwładnie pada na deski.

Anthony Joshua - Robert Helenius

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

I to wszystko z naszej strony! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Sędzia już zanim podszedł do Heleniusa pokazywał, że walka jest skończona. Potężny nokaut. 

VII runda

KONIEC WALKI! Joshua zaczyna przejmować inicjatywę. Anglik ustawił się na środku ringu i zaczął ustawiać sobie rywala spychając go a to do lin, a to do narożnika. W końcu Helenius popełnił błąd i dał Anglikowi nieco, zaledwie nieco przestrzeni, a ten huknął prawym sierpowym i znokautował rywala! Nie było czego zbierać

VI runda

Zmęczenie powoli zaczyna dawać o sobie znać, bo po dwóch mocniejszych rundach zawodnicy znów postawili na nieco wolniejsze tempo, jednak w końcówce Joshua znów zaczął zamykać rywala na linach, a Helenius konsekwentnie uciekał do klinczu. Połowa walki za nami.

Mocno rozbite twarze obu zawodników

V runda

Coraz śmielej poczyna sobie Joshua, zamykając rywala na linach i Helenius raz po raz ratował się klinczem. Przy okazji przypominał jednak Anglikowi, że ten nie może się rozluźnić, bo może zarobić kilka ciosów na twarz. Na koniec rundy rozległy się wiwaty radości, kiedy Fin zatańczył na nogach po jednym z ciosów. 

IV runda

Wreszcie wrzawa po tym, jak Joshua rzucił się na Heleniusa i zaczął go okładać przy linach, ale Fin przytomnie przeszedł do klinczu hamując zapędy Anglika! Helenius poczęstował rywala kilkoma ciosami na korpus, ale w odpowiedzi oberwał kilka razy prostymi i sierpami. 

Z nosa Anglika zaczyna lać się krew, a jego lewe oko zaczyna się przymykać od opuchlizny. 

III runda

Zdecydował się na serię prostych Helenius, ale żadnym nie trafił. Świetne uniki rywala. Statyczna walka przestała się jednak podobać publiczności, która mocno zaczęła wygwizdywać bohaterów walki wieczoru, zmuszając ich do cięższej pracy. Joshua pod koniec rundy mocno się zaznaczył zamykając na chwilę rywala na linach serią celnych ciosów. 

II runda

W drugiej rundzie również mocno zachowawczo walczyli obaj zawodnicy - raz po raz zarówno Helenius, jak i Joshua przyspieszali akcję, zasypywali rywala serią ciosów i wracali do defensywy. Zdecydowanie bardziej mobilny Anglik.

I runda

Helenius zaczął od prostego i kombinacji sierpowych, ale nie zrobił dużego wrażenia na rywalu. Nie podpalał się Joshua, tylko starał się wyprowadzać kolejne 2-3 ciosy i wracać do defensywy. Mocno wyrównane starcie. 

JOSHUA VS. HELENIUS:

ZACZYNAMY

Anthony Joshua wchodzi do motywu z filmu "Ojciec Chrzestny"

JOSHUA I HELENIUS WYCHODZĄ DO RINGU! ZACZYNAMY SHOWWWWW!

77% kibiców uważa, że Joshua wygra przez nokaut. 12% stawia, że to Helenius zakończy starcie przed czasem. 

NO TO PRZED NAMI JUŻ TYLKO MAIN EVENT!

Koniec walki Chisora - Washington! Po 10. rundach wygrał Dereck Chisora

Za nami 7 z 10 rund walki Chisora - Washington. Za parę chwil przejdziemy więc do walki wieczoru. 

Walka Joshua - Helenius zbliża się wielkimi krokami!

Derek Chisora oraz Gerald Washington wychodzą do ringu, a po ich walce pozostanie już tylko Joshua - Helenius

Pojedynek Filip Hrgovic - Demsey McKean, który trwał ponad 34 minuty zakończył się zwycięstwem Chorwata, a to oznacza, że przed nami co-main event, a później walka wieczoru!

Witamy w relacji na żywo z walki Anthony Joshua - Robert Helenius. Zawodnicy w ringu pojawią się nie wcześniej niż o godzinie 23:30. Bądźcie z nami!

Anthony Joshua w kwietniu tego roku zmierzył się z Jermainem Franklinem Jr. Były mistrz świata pokonał Amerykanina na punkty i zdecydował, że błyskawicznie wraca do treningów i nie zwlekał z poszukiwaniem rywala. Joshua pierwotnie miał stoczyć drugą walkę z Dilianem Whytem, jednak jego rodak wpadł na dopingu i pojedynek nie mógł dojść do skutku.

Na zastępstwo nie trzeba było długo czekać. Kilka godzin po informacji, że Whyte został zawieszony, ogłoszono, że rywalem Joshuy będzie Robert Helenius. Reprezentant Finlandii polskim kibicom boksu jest doskonale znany, bo w przeszłości dwukrotnie pokonał Adama Kownackiego. Teraz stanie przed dużym wyzwaniem, bo w sobotnim starciu w Londynie zdecydowanym faworytem będzie Joshua.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze