Mariusz Wach i Arslanbek Machmudow

i

Autor: fot. Instagram/Super Express Mariusz Wach i Arslanbek Machmudow zmierzą się 22 stycznia w Kanadzie

Kolejne wielkie wyzwanie przed Wachem. "Chcę mu napsuć jak najwięcej krwi" [TYLKO U NAS]

2021-12-01 9:56

Lata lecą, a Mariusz Wach wciąż na brak ciekawych ofert narzekać nie może. W styczniu w Kanadzie zmierzy się z Rosjaninem Arslanbekiem Machmudowem, który wszystkie 13 walk wygrał przed czasem. Polski pięściarz wierzy jednak w wygraną. - Jestem stworzony do wielkich wyzwań, cały czas muszę je mieć, to mnie napędza do treningów i w ogóle do działania - powiedział nam Wach.

Machmudow jak na razie nie bierze jeńców - wszystkie 13 walk wygrał przed czasem, z czego aż dziesięć już w pierwszej rundzie. Czy Wach obawia się, że po raz pierwszy w karierze zostanie powalony na deski?

- Nie mam takiego dylematu. Nawet nie liczę na swoją odporność na ciosy, po prostu te umiejętności, które nabywałem przez te wszystkie lata, pomagają mi w boksowaniu i w niezrobieniu sobie większej krzywdy. To będzie jednak wyzwanie, będę musiał mieć się na baczności, bo on niemal wszystkie pojedynki wygrywa w pierwszej rundzie - powiedział Wach "Super Expressowi".

Zyśk o propozycji Nowickiego: Możemy się napierniczać, ja się nikogo nie boję [TYLKO U NAS]

Wach w przeszłości walczył z najlepszymi pięściarzami wagi ciężkiej i to najczęściej na terenie wroga. Takie sytuacje jednak go nie stresują.

- Jadę znowu na teren przeciwnika, ale ja uwielbiam takie sytuacje. To mnie nie stresuje. Pojadę dobrze przygotowany i będę chciał napsuć mu jak najwięcej krwi oraz zdrowia i wygrać ten pojedynek - dodał.

Mariusz Wach przed kolejnym arcytrudnym wyzwaniem. "Będę musiał mieć się na baczności"

Mimo 42 lat na karku Wach ciągle dostaje bardzo ciekawe oferty.

- Ostatnio były zapytania od Murata Gassijewa, ale miałem podpisany kontrakt z Mairisem Briedisem i musiałem odmówić. Kilkanaście dni temu ponownie się odezwali, jednak postawiłem na Machmudowa. Dostaje te propozycje, bo niektórzy chcą się wywindować na moim nazwisku. Ja o dziwo nadal jestem wysoko w rankingach i wiem, że jeśli wygrałbym któryś z tych fajnych pojedynków, to z kolei mnie by przybliżyło to do walk o tytuły - zakończył Wach.

Andrzej Wasilewski po śmierci "Walusia": Trupów będzie więcej. To jest pomaganie ludziom stać się kalekami! [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Mariusz Wach pokona Arslanbeka Machmudowa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze