Krzysztof Włodarczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Krzysztof Włodarczyk

"Diablo" w ringu w sobotę

Krzysztof Włodarczyk szczerze o zakończeniu kariery! Interesuje go jeden tytuł, padły bardzo ważne słowa

2023-05-18 17:55

W sobotę na ring powróci Krzysztof Włodarczyk. Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej będzie jednym z głównych bohaterów gali KnockOut Boxing Night 28 w Białymstoku. "Diablo" skrzyżuje rękawice z Sylverą Louisem, ale celuje znacznie wyżej. - Chciałbym zakończyć karierę mocnym akcentem - przyznaje.

"Super Express": - Nie chcę wytykać ci wieku, ale twoja kariera zbliża się do końca. Jaki cel stawiasz sobie na ten ostatni etap pięknej przygody z boksem?

Krzysztof Włodarczyk: - Masz rację, to była piękna przygoda, ale ona jeszcze trwa, więc na podsumowania przyjdzie czas. Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie (śmiech). Byłem mistrzem świata, i to kilka razy, więc teraz chciałbym zostać mistrzem Europy. Nie mam tego pasa w kolekcji, a fajnie się prezentuje, więc chętnie położyłbym go na półce obok innych zdobyczy.

Dariusz Michalczewski i Tomasz Adamek przy jednym stole! Wymowne zdjęcie, szykuje się coś grubego

- Mistrzem Europy jest aktualnie Michał Cieślak. Szykuje się bratobójczy pojedynek?

- Nie, nie. Widziałem pojedynek Michała z bliska spod ringu i muszę przyznać, że bardzo podobał mi się jego boks. A ja jestem bardzo wybredny (śmiech). Michał pewnie raz czy dwa razy obroni ten tytuł, a potem będzie chciał po raz trzeci powalczyć o pas mistrza świata. I wtedy otworzy się szansa dla mnie. Najpierw muszę jednak pokonać Louisa i podskoczyć w rankingu (aktualnie jest szósty - red.).

- To kiedy chciałbyś stoczyć bój o tytuł mistrza Europy?

- Jeśli zdrowie dopisze, a po drodze nie zaliczę żadnej wpadki, to celuję w pierwszą połowę przyszłego roku. Mocno się nakręciłem na ten pas i zapewniam, że zrobię wszystko, by znalazł się w mojej kolekcji. Będę walczyć o niego do ostatnich sił.

- A nie chodzą ci po głowie głośne medialnie polsko-polskie batalie? Jakiś czas temu wspominałeś o chęci rywalizacji z Łukaszem Różańskim. Aktualne?

- Nie ode mnie to zależy, jest wiele zmiennych. Życzę Łukaszowi powodzenia, niech teraz odpocznie i obroni pas mistrza świata, a co będzie dalej to zobaczymy. Kto wie, ja nadal jestem chętny.

Wstrząsające wyznanie "Diablo" Włodarczyka o więzieniu. Polski mistrz nie miał lekko, o wszystkim opowiedział

- Zmieniłeś niezbyt pochlebne zdanie o stylu boksowania Łukasza?

- Nie. Między linami było niewiele techniki, trudno było dostrzec bokserskie abecadło. To był jeden wielki nieład, ale skoro przynosi to efekty, to tylko pozazdrościć.

Sonda
Czy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk osiągnie coś jeszcze w boksie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze