POTWORNY nokaut w walce na gołe pięści zakończył jego karierę. PRZERAŻAJĄCE WIDEO

2019-08-12 15:26 MSo
Johnavan Vistante
Autor: Twitter/YouTube ZRZUT EKRANU Johnavan Vistante

Sporty walki to najbardziej inwazyjna dyscyplina na świecie. Jej odmiana - walka w ringu na gołe pięści potrafi wyrządzić ogromne szkody nie tylko wizualne na twarzy, ale również w mózgu. Niewielu zawodników decyduje się na przerwanie kariery po ciężkich nokautach - taki wybór podjął po potwornym nokaucie na BKFC 7 Johnavan Vistante.

51 sekunda drugiej rundy walki Kaleb Harris - Johnavan Vistante zmroziła krew w żyłach rodziny tego drugiego. Potężny prawy "zgasił mu światło", po czym bokser upadł na matę niczym pchnięty manekin. Arbiter od razu przerwał pojedynek i rzucił się pomóc sportowcowi, wzywając lekarzy.

Niestety, dla Vistante była to ostatnia zawodowa walka w karierze. Decyzja nie została podjęta z powodu urazu, ale ze względu na rodzinę. - Pierwszy pojedynek stoczyłem w wieku szesnastu lat. Kochałem każdą minutę tego. Zajęło mi to zbyt długo, by zrozumieć, że marzenia dzieci i rodziny, są ważniejsze niż tylko moje - napisał na Twitterze.

Zawodnik podziękował swoim kibicom za lata wsparcia, ale teraz będzie musiał skupić się na innych zajęciach. Wideo z potężnego nokautu szybko pojawiło się w sieci - do tej pory na jednym z nieoficjalnych kanałów sportów walki obejrzało je kilka tysięcy osób. 

"The Immortal Warrior" stoczył dwadzieścia pojedynków w formule MMA. Przegrał jedenaście z nich, cztery razy przed czasem. Brał udział w eliminacyjnych walkach do The Ultimate Fighter, telewizyjnego show największej organizacji MMA na świecie UFC.

Najnowsze