Grzegorz Skrzecz nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Odeszła legenda boksu

Przemysław Saleta poruszony śmiercią Grzegorza Skrzecza. „Grzesiek miał złote serce”

2023-02-15 19:02

Nagła śmierć Grzegorza Skrzecza wstrząsnęła środowiskiem bokserskim. Informacja błyskawicznie rozlała się po przestrzeni internetowej, wywołując mnóstwo komentarzy. O swoje wspomnienie Grzegorza Skrzecza poprosiliśmy jednego z najlepszych polskich pięściarzy w historii, Przemysława Saletę. - Grzesiek miał złote serce - nie ma wątpliwości.

Przemysław Saleta znał Grzegorza Skrzecza doskonale. Kiedy dotarła do niego informacja o śmierci Skrzecza, początkowo nie mógł w to uwierzyć.

- Kiedy dowiedziałem się o śmierci Grześka, byłem w szoku – nie ukrywa w rozmowie z „Super Expressem” Przemysław Saleta. - To nie jest wiek na umieranie, odszedł zdecydowanie za wcześnie. Z Grześkiem wiąże się wiele moich wspomnień, począwszy od mojej kariery w kick-boxingu, przez boks amatorski i wspólne sparingi. Był to człowiek, który żył boksem, zawsze był mega serdeczny. Nie byliśmy może przyjaciółmi, ale miałem z nim świetne relacje. On miał złote serce – dodaje były mistrz Europy w boksie.

Grzegorz Skrzecz był bardzo utytułowanym pięściarzem. To brązowy medalista mistrzostw świata w Monachium w 1982 oraz brązowy medalista mistrzostw Europy w Warnie w 1983. Podczas letnich igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980) dotarł do ćwierćfinału.

Sonda
Czy interesujesz się boksem?
Legendarny polski trener boksu nie żyje. Grzegorz Skrzecz miał 65 lat, wielka strata
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze