Grzegorz Skrzecz nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Odeszła legenda boksu

Przemysław Saleta poruszony śmiercią Grzegorza Skrzecza. „Grzesiek miał złote serce”

2023-02-15 19:02

Nagła śmierć Grzegorza Skrzecza wstrząsnęła środowiskiem bokserskim. Informacja błyskawicznie rozlała się po przestrzeni internetowej, wywołując mnóstwo komentarzy. O swoje wspomnienie Grzegorza Skrzecza poprosiliśmy jednego z najlepszych polskich pięściarzy w historii, Przemysława Saletę. - Grzesiek miał złote serce - nie ma wątpliwości.

Przemysław Saleta znał Grzegorza Skrzecza doskonale. Kiedy dotarła do niego informacja o śmierci Skrzecza, początkowo nie mógł w to uwierzyć.

- Kiedy dowiedziałem się o śmierci Grześka, byłem w szoku – nie ukrywa w rozmowie z „Super Expressem” Przemysław Saleta. - To nie jest wiek na umieranie, odszedł zdecydowanie za wcześnie. Z Grześkiem wiąże się wiele moich wspomnień, począwszy od mojej kariery w kick-boxingu, przez boks amatorski i wspólne sparingi. Był to człowiek, który żył boksem, zawsze był mega serdeczny. Nie byliśmy może przyjaciółmi, ale miałem z nim świetne relacje. On miał złote serce – dodaje były mistrz Europy w boksie.

Grzegorz Skrzecz był bardzo utytułowanym pięściarzem. To brązowy medalista mistrzostw świata w Monachium w 1982 oraz brązowy medalista mistrzostw Europy w Warnie w 1983. Podczas letnich igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980) dotarł do ćwierćfinału.

Sonda
Czy interesujesz się boksem?
Legendarny polski trener boksu nie żyje. Grzegorz Skrzecz miał 65 lat, wielka strata
Listen on Spreaker.
Najnowsze