Przyszłość należy do niego! Najpierw Zakopane, potem wyjazd do USA

2021-10-19 10:15
Fiodor Czerkaszyn
Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Fiodor Czerkaszyn wystąpi na gali KnockOut Boxing Night 18

W sobotę w Zakopanem stoczy kolejną walkę wieczoru w swojej karierze. Niewykluczone, że to będzie ostatni przystanek przed wyjazdem do USA i starciami z naprawdę bardzo dobrymi rywalami. Fiodor Czerkaszyn solidnie przepracował obóz przed galą KnockOut Boxing Night 18 i już nie może doczekać się batalii w stolicy polskich Tatr.

Fiodor Czerkaszyn to bez dwóch zdań aktualnie najbardziej utalentowany pięściarz w stajni Knockout Promotions. Ukrainiec, który ma polskie korzenie i obywatelstwo, efektownymi występami w ringu błyskawicznie podbił serca fanów szermierki na pięści w naszym kraju.

W efekcie w sobotę stoczy kolejną już walkę wieczoru. Jego rywalem w Zakopanem będzie Gonzalo Gaston Coria, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Oziela Santoyo. Przeciwnik przyzwoity, ale zdaniem wielu ekspertów skazany na pożarcie w starciu z Czerkaszynem.

Szpilka został zapytany o walkę z Don Kasjo. Ta odpowiedź nie pozostawia żadnych wątpliwości!

Zwłaszcza, że pięściarz Knockout Promotions ma za sobą naprawdę bardzo dobry obóz przygotowawczy. Zwłaszcza jeśli chodzi o sparingi. W Londynie mógł się sprawdzić na tle takich zawodników jak Felix Cash i Ted Cheeseman, a potem do Warszawy przyjechał do niego Vincent Feigenbutz.

Sonda
Czy Fiodor Czerkaszyn będzie kiedykolwiek mistrzem świata?

Były mistrz świata wagi super średniej, a aktualnie zdaniem portalu boxrec.com jedenasty pięściarz na świecie w wadze średniej, na sparingach był tłem dla Czerkaszyna.

- Czerkaszyn w Polsce masakruje wszystkich na sparingach. Feigenbutz nie mógł go dotknąć. Fiodorowi trzeba podnosić poprzeczkę i sparingi nie są problemem, ponieważ on sparuje z naprawdę dobrymi zawodnikami w Polsce oraz za granicą - powiedział Maciej Miszkiń w magazynie "W Ringu" w Kanale Sportowym.

Mateusz Borek stanął z nim twarzą w twarz! O tym zdjęciu będzie głośno!

Polskie ringi stają się dla Czerkaszyna za ciasne i wyjazd za granicę to tylko kwestia czasu. - Fiodor to wielki talent, ale także bardzo dojrzale podchodzący do życia człowiek. Mamy pomysł, żeby częściowo skierować jego karierę na amerykańskie tory. W Stanach Zjednoczonych planujemy promować Fiodora powoli i mądrze - zaznaczył Andrzej Wasilewski, promotor Czerkaszyna i szef Knockout Promotions.

Podopieczny trenera Andrzeja Liczika znalazł się już zresztą na liście największych bokserskich talentów amerykańskiej telewizji ESPN i zdaniem promotora jest gotowy, żeby potwierdzić swój potencjał w starciach z najlepszymi na świecie. Czekamy z niecierpliwością!

Boks w stolicy polskich Tatr! Czerkaszyn i Masternak w Zakopanem [WIDEO]

Fiodor Czerkaszyn o walkach polsko-polskich: Niech decydują kibice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze